Sonderkommando Revolt czyli gra z obozem koncentracyjnym w tle

Pewien izraelski moder o nicku "Doomjedi" postanowił opowiedzieć historię powstania w Oświęcimiu w 1944 roku. Wybrał jednak do tego bardzo dziwną metodę. Postanowił bowiem przerobić do tego celu znaną wszystkim grę Wolfenstein 3D.

marcindmjqtx

09.12.2010 | aktual.: 06.01.2016 15:09

Sonderkommando Revolt, bo taką nazwę nosi gra, opowie historię buntu jaki wybuchł w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu podczas którego zginęło 455 osób z czego tylko 4 po stronie niemieckiej. W grze role się odwracają. Gracz kierując poczynaniami, Zalmena Gradowskiego, podejmuję równą walkę z oprawcą.

Jak twierdzi Doomjedi w grze, nad którą pracuje razem z grupką przyjaciół od 2007 roku, znajdą się prawdziwe zdjęcia osób i miejsc z obozu w Auschwitz po to aby odczucia jakie będą nam towarzyszyć podczas "zemsty" były jeszcze większe. Sonderkommando Revolt to pierwsza część trylogii. Obecnie w produkcji znajdują się Sonderkommando Revolt 2 - Warsaw Uprising i Sonderkommando Revoltr 3 - Mission: Treblinka.

Poniżej zobaczyć możecie trailer moda do Wolfensteina 3D, który ukaże się 1 stycznia 2011

[via Kotaku]

Wojciech Kubarek

Przeczytaj także:

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.

Czy gry mogą opowiadać o Holocauście?

W jaki sposób gry mogą opowiadać o Holocauście, aby nie naruszyć niczyich uczuć i nadal pozostać grami?

Czy gry są w stanie nauczać historii?

Pionki w bydlęcych wagonach. Przeczytaj o jedynej w swoim rodzaju grze planszowej.

Rozrywka czy interakcja - co jest ważniejsze w grach

Co liczy się w nowym medium?