Sniper: Ghost Warrior 3 zapowiedziany. CI Games pracuje także nad Lords of the Fallen na Androida i iOS

Strona głównaSniper: Ghost Warrior 3 zapowiedziany. CI Games pracuje także nad Lords of the Fallen na Androida i iOS
16.12.2014 11:58
Sniper: Ghost Warrior 3 zapowiedziany. CI Games pracuje także nad Lords of the Fallen na Androida i iOS
marcindmjqtx
marcindmjqtx

Dziś o 10:00 odbyła się konferencja CI Games, na której ogłoszono nowe plany studia. Zaskoczeń chyba nie ma.

bEJpevXF

Najważniejsza informacja brzmi: będzie Sniper: Ghost Warrior 3. Prace nad grą trwają już osiem miesięcy, a premiera wstępnie zaplanowana jest na 2016 rok - i to raczej jego pierwszą połowę. Nie ma zaskoczeń w kwestii platform - tytuł ten trafi na Xboksa One, PC i PS4. "Definitywnie odcinamy się od starej generacji", mówi Marek Tymiński, prezes CI Games.

Plany na trzeciego Snipera są ambitne. W przypadku poprzednich części "mieliśmy sukcesy komercyjne, ale z sukcesem artystycznym nie do końca nam wychodziło", przyznaje Tymiński. Tym razem ma być inaczej. Paul Robinson, jeden z producentów, zapowiada, że gra będzie o wiele bardziej otwarta od poprzednich części. Zabawa w snajpera ciągle będzie sercem rozgrywki, ale pojawią się także inne możliwości i to sam gracz ma decydować, co odpowiada mu najbardziej. Twórcy zapowiadają przy tym, że realizm rozgrywki jest dla nich jedną z najważniejszych rzeczy, obiecują również o wiele lepszą sztuczną inteligencję przeciwników. Gra oferować będzie zarówno 10-12-godzinną kampanię dla jednego gracza, jak i trzy tryby rozgrywki sieciowej. Więcej szczegółów na razie brak, nie ma też żadnego zwiastuna ani obrazków - jest jedynie jedna grafika, którą podziwiać można na szczycie strony.

Oprócz wspomnianego Paula Robinsona, który wcześnie pracował choćby nad Full Spectrum Warriors czy Killzone 2, za grę odpowiada także Steve Hart, jeden z twórców Sniper Elite 2 od Rebellion. Ta seria snajperska zawsze zbierała lepsze oceny - ciekawe, czy uda się wykorzystać zdobyte doświadczenie, by tym razem to gra CI Games była górą.

bEJpevXH

Ciekawą kwestią jest również podejście firmy do produkcji. Wygląda na to, że system zastosowany przy okazji Lords of the Fallen się sprawdził i teraz firma będzie go wykorzystywać przy wszystkich swoich tytułach. Na miejscu, w Polsce, będą więc odbywać się wszystkie prace związane z designem i ogólną koncepcją gry. Rzeczy inne, jak choćby produkcja oprawy graficznej czy szkiców koncepcyjnych, wykonywane będą przez studia zewnętrzne w innych krajach.

A skoro jesteśmy już przy Lords of the Fallen, to na konferencji potwierdzono również, że już trwają prace koncepcyjne nad następcą tej produkcji. Pierwszy dodatek do pierwszej części, Ancient Labirynth, ma się zaś pojawić już w styczniu. Gra sprzedała się już w 750 tysiącach sztuk i CI Games zdecydowanie uważa ją za swój sukces.

Najciekawszą informacją jest jednak to, iż firma szykuje Lords of the Fallen na... platformy mobilne - iOS i Androida. Żadne szczegóły dotyczące rozgrywki nie są jeszcze znane, wiadomo tylko, że ma to być produkcja free2play. Premiera będzie mieć miejsce w 2015 roku i nie będzie to jedyna gra mobilna CI Games w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy - możemy spodziewać się jeszcze jednej i kolejnych w następnych latach.

Z kolei zapytany przez jednego z dziennikarzy o Enemy Front, Marek Tymiński przyznał, że gra "nie okazała się sukcesem". Nie należy więc oczekiwać kolejnej części. Co nie znaczy, że kolejne odsłony Lords of the Fallen i Sniper 3 to jedyne projekty, za jakie w najbliższym czasie weźmie się CI Games. Kto wie, może pojawi się coś jeszcze.

bEJpevXN

Tomasz Kutera

326824004361607210
Udostępnij:
bEJpevYD