Śmiertelny wypadek w Redmond, Waszyngton. Microsoft zabił Project Spark

Śmiertelny wypadek w Redmond, Waszyngton. Microsoft zabił Project Spark
Oskar Śniegowski

15.05.2016 12:35, aktual.: 17.05.2016 09:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Poniedziałek będzie sądnym dniem dla kolejnej produkcji Giganta z Redmond.

Project Spark kończy swój żywot. Microsoft ściągnął tytuł z Marketplace 13 maja, a gracze dostali czas do 12 sierpnia, żeby nacieszyć się ostatnimi chwilami ze swoją ulubioną produkcją. Później serwery zostaną wyłączone.

Od 13 maja (minionego piątku, piąteczku, piątunia), gracze mają  3 miesiące na pobranie całej zawartości, którą chcą zachować, gdyż możliwość gry offline nie zostanie zablokowana.

Jak mówi Thomas Gratz, community manager studia, decyzja ta nie była łatwa, ale większość zespołu została przemieszczona do pracy nad innymi projektami Microsoftu, więc wsparcie techniczne nie było dłużej możliwe.

Ok, ale załóżmy, że w tej chwili pobieranie nie jest Waszym priorytetem, bo zaczęliście się martwić o swoje pieniądze, które wydaliście na tę grę. Już tłumaczę jak je odzyskać. Microsoft też zdaje sobie sprawę, że koniec końców, najważniejsze zawsze są cyferki na koncie którejś ze stron, dlatego jeżeli kupiłeś grę po 5 października 2015, a więc już po przejściu Project Spark na model F2P (w sklepach wciąż znajdywały się wtedy jeszcze pudełka z grą), całość wydanej kwoty zostanie zwrócona Ci w formie kredytu na Twoim koncie Microsoft. Będzie można spożytkować ją na inne dobra z Xbox oraz Windows Store. Proces będzie przebiegał automatycznie, więc jeżeli zostaniesz zakwalifikowany przez system, pieniądze pojawią się lub też już pojawiły się na Twoim koncie.

Zapowiedziane w czasie konferencji na E3 2013, a wydane ponad rok później, w październiku 2014, Project Spark nie zdobyło nigdy większego rozgłosu. Ciekawe kto będzie następny.

[Źródło: Gamespot]

Oskar Śniegowski

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)