Small World of Warcraft - nadchodzi planszówka w kultowym świecie Blizzarda

Small World of Warcraft - nadchodzi planszówka w kultowym świecie Blizzarda

Small World of Warcraft - nadchodzi planszówka w kultowym świecie Blizzarda
Klaudia Stawska
14.05.2020 13:45, aktualizacja: 17.05.2020 16:17

Walka o dominację w Azeroth rozpocznie się jeszcze w tym roku

Wydawnictwo Days of Wonder podjęło współpracę z Blizzard Entertaiment i wspólnie wydadzą grę planszową osadzoną w uniwersum World of Warcraft. To gratka dla fanów WoW-a, która powinna przypaść do gustu nawet tym, którzy nie są wprawieni w planszówkach.

Small World of Warcraft to propozycja od Days of Wonder, która połączy mechanikę Small World z elementami z uniwersum Warcrafta. Tytuł po raz pierwszy został zapowiedziany na BlizzConie 2019, a teraz mamy okazję poznać więcej szczegółów.

327383363621292932

W Small World of Warcraft gracze będą wybierać spośród mieszanek dostępnych ras i zdolności specjalnych, by podjąć walkę o dominację w Azeroth. W grze zostanie wykorzystana mechanika oryginalnego Small World, co oznacza konieczność przejmowania kontroli nad kolejnymi obszarami, by zdobyć, chociaż kawałek terenu dla siebie.

Jednak każda cywilizacja musi w końcu upaść i gracze będą musieli podejmować decyzje, kiedy jest najlepszy moment na pojawienie się w Azeroth nowej nacji. Tylko tym sposobem są w stanie zapewnić sobie dominację i zwycięstwo. Small World of Warcraft zapowiada się również bardzo urokliwie. Po pierwszym rzucie oka na wizualizacje zestawu wydaje się, że Days of Wonder zadbało o to, by dobrze oddać klimat i barwy stworzonego przez Blizzarda świata.

- Współpraca z Blizzardem była dla nas niesamowitym doświadczeniem. Nie tylko szybko zgodziliśmy się co do wspólnej wizji gry, ale również sam proces projektowania okazał się wyjątkowo intensywny i satysfakcjonujący – powiedział Adrien Martinot, szef Days of Wonder. - Blizzard zaprosił nas do naprawdę wspaniałej podróży w bogatym świecie Warcraft. Nie mogę się doczekać chwili, gdy owoc naszej współpracy wreszcie ujrzy światło dzienne.

Small World of Warcraft - EN

Small World of Warcraft zostanie wydane jako samodzielna gra planszowa, zagra w nią od 2 do 5 osób. Jedna rozgrywka ma potrwać od 40 do nawet 80 minut. W pudełku znajdziemy kilkadziesiąt elementów, które pozwolą na rozegranie walki o dominację (przeciwko sobie lub w trybie kooperacji) w świecie Warcrafta. Small World znane jest z intuicyjnej mechaniki, dzięki czemu nowy gracze powinni szybko się w niej odnaleźć.

Premiera Small World of Warcraft przewidziana została na lato 2020. Gra ukaże się również w języku polskim, a cena sugerowana to 59,99 euro (ok. 270 zł). Spośród innych tytułów z portfolio Days of Wonder możecie kojarzyć też Wsiąść do Pociągu, Small World Yamatai czy Quadropolis.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)