Słodko-gorzki koniec afery o głosy w Silent Hill HD Collection

Słodko-gorzki koniec afery o głosy w Silent Hill HD Collection

Słodko-gorzki koniec afery o głosy w Silent Hill HD Collection
marcindmjqtx
22.11.2011 17:22, aktualizacja: 06.01.2016 11:48

Podmiana głosów głównych bohaterów drugiej i trzeciej części Silent Hill przy okazji przenoszenia gier w wysoką rozdzielczość wywołała mnóstwo kontrowersji. Konami nie było na nie głuche i znalazło zdecydowanie najlepsze wyjście z sytuacji.

Było nim rzecz jasna wrzucenie na płytkę zarówno starych, jak i nowych głosów i pozwolenie, by gracze sami wybrali, które im bardziej pasują. Wciąż jest jednak pewien problem.

O ile w przypadku Silent Hill 2 faktycznie dostaniemy dwa komplety głosów. No, bez jednej postaci, która wypowiadała raptem jedynie dwie kwestie (aktor nie wyraził zgody), to dużo gorzej wygląda sytuacja z "trójką". Konami nie może dotrzeć do Heather Morris, aktorki która użyczyła swojego głosu głównej bohaterce (zresztą nazywającej się tak jak ona...). Bez zgody Heather i jej podpisu nie ma możliwości użycia oryginalnych nagrań. A bez oryginalnego głosu głównej bohaterki cała reszta nie ma wielkiego sensu.

Poszukiwania Heather wciąż trwają, ale czasu nie ma dużo. Sprawa powinna wyjaśnić się w najbliższych dniach, bo choć gra trafi do sklepów dopiero w styczniu, to jej produkcja musi zakończyć się jeszcze w tym tygodniu.

Maciej Kowalik

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)