Słodki ciężar? PS3 najcięższą konsolą w historii

Słodki ciężar? PS3 najcięższą konsolą w historii
marcindmjqtx

17.03.2010 18:44, aktual.: 13.01.2016 16:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kto by pomyślał, że redaktorzy magazynu, którego recenzenci potrafią zgubić się w Killzone 2, opublikują niemal badania naukowe. Weekly Famitsu postanowiło wziąć na wagę różne sprzęty do grania, po czym ogłosiło, że najcięższym przedstawicielem tej kategorii, jakiego kiedykolwiek ludzkość stworzyła, jest, ważący pięć kilogramów, pierwszy model PlayStation 3.

Ta teza wydaje mi się mocno podejrzana, bo autorzy w swej japońskiej perspektywie nie uwzględnili chyba pierwszych komputerów, na których można było też w coś tam pograć czy maszyn arcade (te byłyby pewnie bezkonkurencyjne). Śmiało można chyba jednak przyjąć, że to najcięższa konsola, choć model Slim odchudzono już do 3,2 kg.

Miejsce za PS3 zajął pierwszy Xbox z wagą 3,9 kg. Druga konsola Microsoftu waży już nieco mniej, bo 3,6 kg. Na drugim końcu skali znalazł się natomiast Game Boy Micro, który waży jedynie 80 gramów.

PS To PS3 przypomniało mi fragment pewnego wierszyka dla dzieci, którym pozwolę sobie zakończyć:

Lecz choćby przyszło tysiąc atletów I każdy zjadłby tysiąc kotletów, I każdy nie wiem jak się wytężał, To nie udźwigną, taki to ciężar. [via 1up]

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)