Słabszy DRM dla BioShocka 2

Słabszy DRM dla BioShocka 2
26.01.2010 12:16
Michał Stopa
Michał Stopa

2K Games poinformowało dziś, że zamierza nieco zmniejszyć ograniczenia DRM dla pecetowej wersji gry BioShock 2. Jak powiedziała kierownik działu społeczności w firmie, Elizabeth Tobey:

"Nie będzie limitów instalacji SecuROM zarówno dla sklepowej wersji gry, jak i tej kupionej z użyciem dystrybucji cyfrowej, a samo zabezpieczenie będzie wykorzystywane tylko do sprawdzenia autentyczności pliku uruchamiającego grę, oraz sprawdzenia daty. Ponadto, będziemy wykorzystywać standardowe ustawienia bezpieczeństwa Games for Windows Live, które, powtarzając za Microsoftem, mają 15 aktywacji (po czym można je zresetować telefonem do firmy)".

"Wiem, że z powodu tego wszystkiego granie pecetowe może być frustrujące i mylące, ale kiedy mówicie, że jest problem, słuchamy i wykorzystujemy wasze sugestie do jego naprawienia. Wasze reakcje tego typu są przez nas słyszane, a choć nie będzie to idealne zabezpieczenie dla każdego, nadal będziemy słuchać i pracować z wami w przyszłości przy planowaniu naszych zabezpieczeń DRM".

Przypominamy, że pierwsza część serii miała limit tylko dwóch instalacji zanim trzeba było skontaktować się z firmą SecuROM, a odinstalowywanie gry nie dezaktywowało jej. 2K Games szybko podniosło limit do pięciu instalacji na pięciu komputerach oraz udostępniło narzędzie do dezaktywowania instalacji. Po pewnym czasie limit został ostatecznie usunięty.

Planowana premiera gry BioShock 2 powinna się odbyć 9 lutego w wersjach dla pecetów, Xboksa 360 i PlayStation 3.

fot.: Irrational

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)