Sky 3D od 1 października dostępne dla wszystkich

Sky 3D od 1 października dostępne dla wszystkich29.07.2010 22:12
marcindmjqtx

Brytyjska telewizja Sky, pionierzy nadawania sygnału 3D w Wielkiej Brytanii, udostępniają szczerzej swój kanał programów stereoskopowych. Wygląda na to, że telewizja 3D zyskuje kolejne przyczółki.

Sky 3D będzie dostępne dla wszystkich, którzy wykupili pakiet Sky+HD i posiadają telewizor 3D. Nie będzie dodatkowych opłat za materiały stereoskopowe ani potrzeby zmiany dekodera. Na premierowy weekend zapowiedziano transmisje na żywo z Ryder Cup - golfowej imprezy, w której co dwa lata drużyny USA i Europy walczą o puchar (w tym roku 38 edycja imprezy) oraz filmy Piorun oraz Potwory kontra Obcy.

Dalsze plany rozwoju są nie mniej ambitne: do świąt Bożego Narodzenia mają zostać pokazane takie filmy jak Alicja w Krainie Czarów, Epoka lodowcowa 3: Era dinozaurów, Koralina, Wyprawa na Księżyc, horror Krwawe walentynki czy Harry Potter i Książę Półkrwi. Do tego relacje sportowe, łącznie oczywiście z piłkarską Premier League i programy rozrywkowe. Sky podpisało umowy na materiały 3D z wytwórniami Disney, Fox, Universal, Warner Brothers, Paramount czy DreamWorks.

Wygląda na to, że eksperyment Sky z kanałem 3D - działającym od kwietnia 2010 w pubach i klubach, w obecnej chwili w ponad 1500 lokalach - udał się i czas na wyjście z ofertą do indywidualnych ludzi. Brytyjczycy się spieszą z rozwijaniem telewizji stereoskopowej, bo na horyzoncie już widać wielki cel: letnie igrzyska olimpijskie, które odbędą się w Londynie w 2012 roku. Do tego czasu najlepiej zdobyć jak najwięcej doświadczeń dotyczących pokazywania sportu w 3D. A czy u nas Euro 2012 również może się stać motorem rozwoju TV 3D?

[via Gizmodo]

Tomasz Andruszkiewicz

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)