Sklep cdp.pl i Games Republic mają nowych właścicieli

Sklep cdp.pl i Games Republic mają nowych właścicieli

Sklep cdp.pl i Games Republic mają nowych właścicieli
Paweł Olszewski
14.04.2017 12:34, aktualizacja: 14.04.2017 12:53

Sklep cdp.pl ma nowego właściciela. Nieczynny od początku roku Games Republic o dziwo też.

Pod skrótem Cdp.pl kryła się niegdyś "cyfrowa dystrybucja gier". Ale to było dawno, jak firma oddzieliła się od CD Projektu i postawiła na "cyfrę", określając się dumnie "pierwszą w Polsce platformą cyfrowej dystrybucji". Obok gier miały tam być pliki z filmami, ebooki i inne multimedia. I są, ale bardzo szybko dołączyły do nich tradycyjne produkty. Których asortyment, łącznie z cyfrową ofertą, zainteresował nowego właściciela. Zgodnie z zapowiedziami, cdp.pl zostało kupione przez właściciela Merlin.pl, czyli firmę Topmall, wchodzącą w skład Admassive Group.

Byli już właściciele cdp.pl zostawili sobie część firmy zajmującą się dystrybucją gier. Jak powiedzieli Eurogamerowi, będą teraz funkcjonowali na polskim rynku po prostu jako CDP, a ich największym projektem jest teraz Destiny 2, które zostanie zdubbingowane. Spółka w inicjatywie Klabater wciąż inwestuje też w gry indie (Regalia, w którą już graliśmy, Hellborne). Ciekawostką jest fakt, że CDP chce też zacząć tworzyć własne gry, ale o tym dowiedzieliśmy się już z listy beneficjentów programu dofinansowań Ministerstwa Kultury.

Jak zauważył wczoraj portal Graczpospolita, sprzedany został też zamknięty z początkiem roku sklep 11bitów, Games Republic.

Na stronie bankier.pl można jeszcze przeczytać, że "częścią umowy zawartej pomiędzy Spółką i Lousva Trading Limited jest również umowa dotycząca sprzedaży i przedsprzedaży produktów Spółki na kwotę 300 tys. PLN.", a pieniądze, w sumie 750 tys. zł, zostały już przelane między kontrahentami. Jakie plany Lousva Trading Limited ma w stosunku do sklepu i czym były warte 300 tys. zł "produkty spółki"? Spytaliśmy o to PR 11bitów, sami jesteśmy ciekawi odpowiedzi.

Paweł Olszewski

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)