Skandal w EA. Pracownik studia handlował kartami

EA rozpoczęło oficjalne śledztwo w sprawie nielegalnego handlu kartami w trybie FUT, którego miał dopuścić się jeden z pracowników.

Tryb FUT w grze FIFA 21
Tryb FUT w grze FIFA 21
Źródło zdjęć: © Polygamia.pl | materiały prasowe

Afera już otrzymała własny hasztag na Twitterze #EAGate i zatacza coraz szersze kręgi. Z relacji świadków, a nawet osób, które starały się dokonać zakupu "lewej" karty do FUTa, za procederem stoi jeden z pracowników Electronic Arts. Kwoty o jakich mowa przyprawiają o zawrót głowy: ceny wahają się od 1000 do 2500 tysięcy dolarów za sztukę.

Rzekomych dowodów w całej sprawie jest cała masa. Łącznie z zapisem wideo dokonywanej transakcji.

Sprawa jest wyjątkowo delikatna bo do niedawna EA twierdziło, że sprzedaż kart za fizyczne pieniądze jest niemożliwa. Tym jednak razem firma nie nabrała wody w usta, a postanowiła ustosunkować się do zarzutów.

"Jesteśmy świadomi zarzutów związanych z przedmiotami do FIFA 21 Ultimate Team. Rozpoczęliśmy śledztwo w tej sprawie i jeśli stwierdzimy nieprawidłowości, podejmiemy błyskawiczne działania" – czytamy w oficjalnym oświadczeniu. EA dodaje, że tego rodzaju zachowanie jest "nieakceptowalne".

Źródło artykułu:Polygamia.pl
FIFA 21EA Sportselectronic arts
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.