Sim City + Steampunk + Cthulhu = ????

Sim City + Steampunk + Cthulhu = ????
marcindmjqtx

28.08.2012 11:28, aktual.: 05.01.2016 16:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Clockwork Empires, nowa gra o zarządzaniu miastem prosto od twórców Dungeons of Dredmor.

W Clockwork Empires gracz dostanie zadanie wybudowania miasta w alternatywnej, steampunkowej wersji historii. Na dodatek doprawionej szczyptą mocy nadprzyrodzonych typowych dla twórczości Lovecrafta.

Trzeba będzie zbudować kolonie. Zapewnić mieszkańcom dach nad głową. Utrzymanie. Święty spokój. Ochronę przed podniebnymi piratami i morskimi stworami. Demonami. Gracz będzie mógł projektować swoje własne budynki. Modować grę. Rywalizować ze swoimi znajomymi, lub współpracować przy tworzeniu jednego miasta.

Co najważniejsze, twórcy chcą, aby gra była trudna. W rozmowie z PC Gamer kilkukrotnie powołują się na Dwarf Fortress wierząc, że "przegrywanie może być fajne". Miasto będzie targane więc wieloma przeciwnościami losu, a mieszkańców nie powinno się spuszczać z oka. Twórcy za przykład podają naukowców, którzy mogą pracować nad zleconymi przez gracza projektami, ale pozostawieni bez kontroli zanurzą się w mroczne sztuki i przywołają demony etc.

Poprzednia produkcja Gaslamp Games to Dungeons of Dredmor, interesujące i zabawne podejście do gier typu rougelike. Symulator miasta to rzecz znacznie bardziej ambitniejsza, więc tym bardziej jestem ciekaw, co też wymyślą.

Przewidywana data premiery nie jest jeszcze znana.

Konrad Hildebrand

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)