Silt wygląda przerażająco ciekawie

Silt wygląda przerażająco ciekawie

Silt
Silt
Źródło zdjęć: © YouTube | Spiral Circus
Marcin Hołowacz
25.03.2022 10:39, aktualizacja: 25.03.2022 10:55

Silt oczarowało mnie niezwykłym klimatem. Dzięki Future Games Show Spring Showcase 2022 mogliśmy zobaczyć wysyp nowych zwiastunów gier, a wśród nich znalazł się surrealistyczny tytuł o nurkowaniu.

Otchłań oceanu potrafi być niepokojąca. To rozległe i ciemne miejsce, które może skrywać wiele niebezpieczeństw. H. P. Lovecraft nauczył nas, że strach przed nieznanym to jeden z najsilniejszych rodzajów lęku. Wygląda na to, że twórcy gry Silt o tym wiedzą.

Bohater Silt odkrywa swoją moc

Masz na sobie sprzęt do nurkowania, ale budzisz się w obcym miejscu, przykuty łańcuchem, bez możliwości zawołania o pomoc. Znajdujesz się głęboko pod wodą i jesteś zdany wyłącznie na siebie. Co zrobić w takiej sytuacji? Na szczęście twoje osamotnienie sprowadza się tylko do braku innych ludzi, bo w okolicy są liczne podwodne organizmy. Odkrywasz, że możesz z nimi nawiązywać nietypową więź.

Silt od Spiral Circus
Silt od Spiral Circus © Spiral Circus

Ryby znajdujące się w twoim otoczeniu mogą ci pomóc, a to dlatego, że jesteś w stanie przejmować kontrolę nad ich ciałami. Pierwsza z wielu zagadek w grze Silt to prosty sposób na nauczenie cię tego, jak to wszystko działa. W okolicy jest pirania z niesamowicie silną szczęką, wypełnioną przeraźliwie wielkimi zębami? Przejmij nad nią kontrolę i wykorzystaj do przegryzienia łańcucha, który cię tu więzi.

Silt zabiera do fascynującego miejsca, ale wzbudza niepokój

Zapoznałem się z materiałami promocyjnymi na temat Siltzostałem oczarowany nietypowym pięknem surrealistycznych lokacji, stworzonych przez deweloperów ze studia Spiral Circus. Styl graficzny wygląda na ręcznie tworzony, a ogólna estetyka potrafi wzbudzać niepokój.

Sama gra ma oferować różnego rodzaju zagadki do rozwiązania, które będą miały związek z otoczeniem. Grając w Silt powinniśmy obserwować środowisko i zwracać uwagę m.in. na zachowania zwierząt, ponieważ często okaże się to kluczem do postępów w rozgrywce. Eksploracja, wyjątkowy klimat i tajemnice skrywane przez otchłań głębin, tak w skrócie zapowiada się Silt. Mnie się podoba. Zachęcam do zapoznania się z materiałami o grze.

Premiera Silt została zaplanowana na wiosnę 2022 roku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)