Silnik Unreal Engine 5 - co warto o nim wiedzieć?

Silnik Unreal Engine 5 - co warto o nim wiedzieć?

Silnik Unreal Engine 5 - co warto o nim wiedzieć?
szarameta
12.08.2020 15:23, aktualizacja: 17.08.2020 12:47

Artykuł sponsorowany

Miłośnicy gier komputerowych, którzy noszą się z zamiarem zakupu konsol nowej generacji a więc PlayStation 5 czy Xbox Series X z całą pewnością, nie mogą doczekać się nowych gier, które zostaną wypuszczone na rynek w 2021 roku.

Wszystko to ze względu na silnik Unreal Engine 5, który został zaprezentowany w maju tego roku. Dzięki niemu gry nabiorą niesamowitej wprost wyrazistości obrazu. Realizm w grach dla wielu użytkowników ma ogromne znaczenie, nic więc dziwnego, że czekaj oni na pierwsze gry, które oparte będą o ten właśnie silnik. Przyjrzymy mu się nieco bliżej i sprawdźmy czym się charakteryzuje.

Czym jest Unreal Engine 5?

Zacznijmy od początku, czyli wyjaśnienia czym właściwie jest silnik Unreal Engine 5. Mówiąc najprościej, jest to najnowszy silnik gier komputerowych tworzony przez Epic Games. Do tej pory wszystkie wyprodukowane przez tę firmę silniki cieszyły się ogromną popularnością wśród producentów gier wideo, ponieważ dawały naprawdę spore możliwości zarówno graficzne, jak i fizyczne. Po sześciu latach od stworzenia poprzedniej wersji silnika Unreal Engine nadszedł jednak czas na jeszcze bardziej udoskonaloną i nowoczesną wersję.

Najważniejsze nowości w Unreal Engine 5

W silniku Unreal Engine znajdziemy szereg unowocześnień, dzięki którym gracze mogą cieszyć się jeszcze lepszą grafiką nowych gier. Wśród nich wymienić możemy przede wszystkim lumen, który pozwala na stworzenie realistycznego i dynamicznego oświetlenia. Kolejną nowością jest Nanite, który umożliwia generowanie olbrzymich ilości szczegółów geometrycznych. Poza tym silnik Unreal Engine 5 wyróżnia się również ulepszonymi efektami wizualnymi, poprawkami systemu animacji, ulepszonymi efektami audio oraz zaawansowanym systemem zniszczeń.

Na jakich sprzętach zagramy w nowe gry oparte na Unreal Engine 5?

Silnik Unreal Engine 5 zaprezentowany został w maju 2020 roku na jednej konsol nowej generacji, czyli PlayStation 5. Nie będzie to jednak jedyny sprzęt, na którym możemy grać w te gry. Również osoby, które zdecydują się na zakup Xbox Series X. Poza tym, będziemy mogli grać w nie również na komputerach stacjonarnych i Macbookach, a nawet na smartfonach i tabletach z Androidem i iOS-em. Wygląda więc na to, że na debiucie nowego silnika zyskają wszyscy gracze.

Jakie gry wykorzystają Unreal Engine 5?

Pierwsze gry, które zostaną postawione na nowym silniku Unreal Engine 5 zostaną wypuszczone na rynek w 2021 roku. Gracze muszą więc jeszcze trochę na nie poczekać. Warto w tym miejscu zaznaczyć również, że ich lista nie jest obecnie zbyt długa. Przede wszystkim będzie to bardzo popularna obecnie gra czyli Fortnite. Silnik ten zostanie wykorzystany również w Senua’s Saga: Hellblade 2.

Podsumowując, wszystko wskazuje, że przyszli nabywcy konsol nowej generacji (niezależnie od tego czy będzie to PlayStation 5 czy Xbox Series X) mogą liczyć na to, że satysfakcja z gier będzie nieporównywalnie wyższa niż dotychczas. Pozostaje nam jedynie czekać na pierwsze produkcje, które oparte zostaną o silnik Unreal Engine 5.

Artykuł sponsorowany

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)