Sid Meier napisał książkę. Kupiłbym ją już dla samej okładki

Sid Meier napisał książkę. Kupiłbym ją już dla samej okładki

26.05.2020 18:21, aktual.: 26.05.2020 19:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czy polscy wydawcy już o tym wiedzą?

Jeżeli tytuł gry zaczyna się od twojego imienia i nazwiska, a nie jesteś jej bohaterem, lecz autorem, możesz być pewien – jesteś legendą. I tak jest w przypadku Sida Meiera. Gość, którego zna każdy miłośnik i miłośniczka gier wideo, dał światu sześć odsłon "Cywilizacji" (z niezliczonymi rozszerzeniami). Seria wydawana od 1991 r. rozeszła się w przeszło 51-milionowym nakładzie.

Pełna lista dokonań Sida potrafi zawrócić w głowie. Z próbą jej opisania zmierzył się Łukasz Michalik.

Ktoś wpadł w końcu na pomysł, że nie tylko gwiazdy muzyki czy filmów mają potencjał na interesujące biografię, a w przypadku Meiera – autobiografię.

Obraz

Ta, wedle zapewnień amerykańskiego wydawcy, nie będzie zwykłym życiorysem, ale również spojrzeniem na historię branży, psychologię graczy i wgląd w twórczy proces, jakim jest robienie gier.

Na stronie indiebound.org (jedna ze stron, gdzie można książkę zamówić) pojawił się cytat, który najlepiej opisuje postać samego twórcy:

"Każdy projektant gry, który próbuje ci powiedzieć, że nie zabrał niczego z produkcji Sida Meiera, jest jak reżyser filmowy, twierdzący, że nigdy nie oglądał Hitchcocka. Bo Sid to nasz Hitchcock, nasz Spielberg, nasz Ellington".

"Sid Meier's Memoir" ma być utrzymana w ciepłym i ironicznym tonie. Nie zabraknie w niej genezy powstania studia MicroPose, które zrodziło się w głowie Meiera podczas wycieczki do salonu z automatami w Las Vegas.

Książka ukaże się w USA 8 września i będzie liczyła 320 stron. Nie wiadomo czy którykolwiek z polskich wydawców skusi się na sprowadzenie jej na rodzimy rynek.

Pamiętajcie też, że "Cywilizację 6" można do 28 maja pobrać za darmo na Epic Games Store.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)