Sid Meier napisał książkę. Kupiłbym ją już dla samej okładki

Sid Meier napisał książkę. Kupiłbym ją już dla samej okładki

Sid Meier napisał książkę. Kupiłbym ją już dla samej okładki
26.05.2020 18:21, aktualizacja: 26.05.2020 19:34

Czy polscy wydawcy już o tym wiedzą?

Jeżeli tytuł gry zaczyna się od twojego imienia i nazwiska, a nie jesteś jej bohaterem, lecz autorem, możesz być pewien – jesteś legendą. I tak jest w przypadku Sida Meiera. Gość, którego zna każdy miłośnik i miłośniczka gier wideo, dał światu sześć odsłon "Cywilizacji" (z niezliczonymi rozszerzeniami). Seria wydawana od 1991 r. rozeszła się w przeszło 51-milionowym nakładzie.

Pełna lista dokonań Sida potrafi zawrócić w głowie. Z próbą jej opisania zmierzył się Łukasz Michalik.

Ktoś wpadł w końcu na pomysł, że nie tylko gwiazdy muzyki czy filmów mają potencjał na interesujące biografię, a w przypadku Meiera – autobiografię.

325313337259078258

Ta, wedle zapewnień amerykańskiego wydawcy, nie będzie zwykłym życiorysem, ale również spojrzeniem na historię branży, psychologię graczy i wgląd w twórczy proces, jakim jest robienie gier.

Na stronie indiebound.org (jedna ze stron, gdzie można książkę zamówić) pojawił się cytat, który najlepiej opisuje postać samego twórcy:

"Każdy projektant gry, który próbuje ci powiedzieć, że nie zabrał niczego z produkcji Sida Meiera, jest jak reżyser filmowy, twierdzący, że nigdy nie oglądał Hitchcocka. Bo Sid to nasz Hitchcock, nasz Spielberg, nasz Ellington".

"Sid Meier's Memoir" ma być utrzymana w ciepłym i ironicznym tonie. Nie zabraknie w niej genezy powstania studia MicroPose, które zrodziło się w głowie Meiera podczas wycieczki do salonu z automatami w Las Vegas.

Książka ukaże się w USA 8 września i będzie liczyła 320 stron. Nie wiadomo czy którykolwiek z polskich wydawców skusi się na sprowadzenie jej na rodzimy rynek.

Pamiętajcie też, że "Cywilizację 6" można do 28 maja pobrać za darmo na Epic Games Store.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)