Shigeru Miyamoto rezygnuje ze stanowiska, ale nie odchodzi z Nintendo [AKTUALIZACJA]

Shigeru Miyamoto rezygnuje ze stanowiska, ale nie odchodzi z Nintendo [AKTUALIZACJA]
marcindmjqtx

08.12.2011 09:40, aktual.: 06.01.2016 11:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Co to oznacza dla nas?

Jedna z największych postaci w historii Nintendo postanowiła zrezygnować z piastowanego od lat stanowiska. Miyamoto był do tej pory dyrektorem generalnym oddziału Entertainment Analysis and Development, a znać go powinniście między innymi z pracy nad największymi grami firmy - Donkey Kong, Mario i Zelda.

Shigeru jest w tej chwili mocno zainteresowany pracą nad mniejszymi produkcjami, zapewne własnego autorstwa. Ciepło wypowiada się również na temat współpracy ze zdecydowanie młodszymi wiekowo twórcami gier. Może z tego wyjść coś naprawdę fajnego - Miyamoto będzie miał teraz zdecydowanie więcej czasy, a wszystkie swoje pomysły ukierunkuje w stronę zupełnie nowej marki. Skorzystają na tym gracze, bez wątpienia.

Od pewnego czasy traktuję Professora Rubika, który stworzył Kostkę Rubika, jako pewnego rodzaju rywala. Fajnie byłoby stworzyć coś podobnego. Mówiłem już o tym wielu osobom. Przez 20 lat uważałem jego dzieło za świetną rzecz i chciałem stworzyć coś podobnego - ale wciąż nie spróbowałem. Trochę to enigmatyczne, ale doskonale pokazuje, że Shigeru Miyamoto nie zamierza spocząć na laurach, ani karmić nas oklepanymi pomysłami.

Ile w tym prawdy? Nintendo zaprzecza:

To absolutnie nie jest prawdą. Proszę się tym nie przejmować. No tak...po informacji o rezygnacji Miyamoto, akcje Nintendo spadły o 2%.

Aktualizacja:

Polski przedstawiciel Nintendo, firma Stadlbauer przesłała oficjalną informację firmy, która ma sprostować podaną przez Wired, nieprawdziwą informację:

Rola twórcy gier wideo Nintendo Shigeru Miyamoto nie zmieni się. Pozostanie on siłą napędową w rozwoju marki Nintendo. Omawiając swoje priorytety w rozmowie z mediami Pan Miyamoto opowiadał, jak zachęca młodych twórców w firmie do przejmowania inicjatywy i odpowiedzialności za rozwój gier. Komunikując swoje priorytety kontynuuje jednak nadzór nad rozwojem i jakością wszystkich gier. Pan Miyamoto  opowiadał również na temat dążenia do wdrażania nowych pomysłów, aby poruszać emocje, które w nim wzbudziły zainteresowanie grami wideo. [via 1UP & VG247] Paweł Winiarski

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także