Shenmue wciąż żywe?

Shenmue wciąż żywe?
01.02.2010 13:11
Marcin Dąbrowski
Marcin Dąbrowski

Mimo, że seria Shenmue była zawsze ogromnie doceniana przez graczy, to jej wyniki finansowe pozostawiały wiele do życzenia. Nie oznacza to jednak, że Shenmue zostaje definitywnie skreślone z planów Segi.

W najnowszym wydaniu magazynu Famitsu poświęconemu Xboksowi 360 podano informację, że żadna z części serii nie sprzedała się dobrze, w stosunku do poniesionych nakładów, a Sega wątpi, że w przypadku części trzeciej sytuacja uległaby zmianie. Jak jednak zapewniono, jeśli nadarzyłaby się okazja na wznowienie serii wydawca byłby jak najbardziej chętny.

Wspomniano również o pomyśle według którego, to jeden z trzech wielkich producentów konsol na rynku, miałby sfinansować grę, w zamian za jej ekskluzywność na swojej platformie. Być może, rzeczywiście jest to dobry sposób na to, aby gracze mogli w końcu ujrzeć długo oczekiwaną część trzecią.

Przypomnijmy, że seria Shenmue to połączenie gry RPG, sandboxa oraz gry przygodowej. Do tej pory zostały wydane dwie części - w obie zagrać można na konsoli Dreamcast, a część druga została dodatkowo przeniesiona na pierwszego Xboksa. Na Shenmue 3 gracze czekają już ok. 8 lat.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)