Shane Kim przechodzi na emeryturę, zmiany w Microsofcie

Shane Kim przechodzi na emeryturę, zmiany w Microsofcie15.09.2009 12:32
Shane Kim przechodzi na emeryturę, zmiany w Microsofcie
marcindmjqtx

Shane Kim niewątpliwe pełni ważne funkcje w Microsofcie, na co wskazują choćby długie nazwy stanowisk jakie zajmował i zajmuje w firmie. Przez bardzo długi czas był vice prezesem Microsoft Game Studios a obecnie jest vice prezesem w dziale Strategy and Business Development for the Interactive Entertainment Business. Okazuje się jednak, że już niedługo, bo jeszcze w tym roku Kim przechodzi na emeryturę.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że jako vice prezes MGS miał niebagatelny wpływ na rozwój Microsoftu na polu gier wideo. Maczał on palce w wydaniu tak ważnych tytułów jak Halo, Age of Empires, Fable, Gears of War czy Forza Motorsport. Pracuje w Microsofcie już od 19 lat, z czego 14 spędził  w dziale Interactive Entertainment Business.

Oczywiście pociąga to ze sobą pewne zmiany personalne w firmie. Nowym vice prezesem MGS ma zostać Phil Spencer, obecnie generalny menadżer tej grupy. Natomiast dowodzenie całym działem Interactive Entertainment Business przejmie Dennis Durkin, dotychczas Chief Financial Officer działu.

[via Kotaku]

326927019772635415
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)