Seven - nowa gra „twórców Wiedźmina 3” na pierwszym trailerze

Seven - nowa gra „twórców Wiedźmina 3” na pierwszym trailerze

20.04.2016 20:31, aktual.: 22.04.2016 14:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W sieci zadebiutował pierwszy trailer, pokazujący w akcji grę Seven. To izometryczne RPG inspirowane serią Thief tworzone jest przez polskie studio Fool’s Theory. i IMGN.PRO.

Piszą o sobie członkowie Fool’s Theory na własnej stronie internetowej, chwaląc się później udziałem w pracach nad grami takimi jak Wiedźmin 2 i 3 czy Kholat.

Pierwsza produkcja Fool’s Theory kierowana jest niewątpliwie do miłośników hardkorowego, pecetowego grania i klasycznych erpegów z dawnych lat. Przynajmniej na pierwszy rzut oka. Bo jak inaczej uzasadnić użycie rzutu izometrycznego, może poza chęcią zaoszczędzenia na kosztownych assetach do produkcji w pełni 3D…

Dwie pieczenie na jednym ogniu!

Seven - Ex-Witcher 3 Developers Official Game Reveal Trailer

Co cieszy, sama rozgrywka zdaje się jednak bardziej skręcać w RPG akcji w rodzaju Diablo 3 niż kolejnego turowego kotleta w rodzaju Pillars of Eternity (które kocham i uwielbiam, ale nie potrzeba nam kolejnej gry kopiującej klasykę z lat 90.).

Na szczęście Seven, mimo silnie nawiązującej do przebojów z dawnych lat oprawy, nie wygląda na grę bezkrytycznie zapatrzoną w przeszłość czy pozbawioną innowacji. Wręcz przeciwnie - twórcy chwalą się systemem parkouru, dzięki któremu kierowana przez gracza postać bez problemu dostawać ma się w rozmaite zakamarki przedstawionego świata, czy to w pionie, czy w poziomie. Tym samym w niczym nie przypominać ma mocno ograniczonych w poruszaniu się bohaterów Baldur’s Gate’ów czy innych Falloutów.

Gra toczyć się będzie w świecie nazywanym przez twórców rzeczywistością „po postapokalipsie”. Olbrzymią rolę w rozgrywce pełnić mają podejmowane przez gracza decyzje i ich konsekwencje - w tym miejscu chyba najbardziej czuć „wiedźminowy” rodowód Fool’s Theory.

Obraz

I w tym momencie oczywiście pojawia się kluczowe pytanie - co w tym wypadku można rozumieć przez „twórców Wiedźmina 3”?

Mówił Łukasz Kubiak, współproducent gry Seven, w rozmowie, którą przeprowadziliśmy z nim pod koniec minionego roku.

Obraz

Chęci i możliwości wydają się być na miejscu. Pozostaje poczekać na efekty. Niestety nie wiadomo jeszcze, kiedy Seven ma się ukazać.

[Źródło: IGN]

Dominik Gąska

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)