Serial Hogwarts Legacy od HBO rzekomo już powstaje. Zero zaskoczenia

Hogwarts Legacy
Hogwarts Legacy
Źródło zdjęć: © Steam

23.02.2023 14:18, aktual.: 23.01.2024 15:16

Czy serial Hogwarts Legacy powtórzy sukces gry autorstwa Avalanche Software? Być może, o ile w ogóle powstanie, a najnowsze doniesienia wskazują, że prace już trwają. Serial miałby trafić na platformę HBO Max.

Seriale i gry żyją ze sobą w głębokiej symbiozie. Najnowszym dowodem na skuteczność tego partnerstwa jest marka The Last of Us; serialowa adaptacja napędziła sprzedaż gier z tej serii.

Czy podobnie będzie w przypadku Hogwarts Legacy? Mamy tu do czynienia z tytułem, który bije kolejne rekordy popularności, a więc stworzenie serialowej adaptacji byłoby strzałem w dziesiątkę. Okazuje się, że coś jest na rzeczy. To coś więcej, niż zwykłe spekulacje.

Serial Hogwarts Legacy ma być dziełem HBO Max

Serial Hogwarts Legacy powstaje i trafi na platformę HBO Max – tak wynika z informacji przekazanych przez redakcję Giant Freaking Robot. Te doniesienia są oparte na "zaufanych i sprawdzonych źródłach", jednak nadal mają one nieoficjalny charakter, więc trzeba podchodzić do nich z pewną dozą sceptycyzmu. Tak czy inaczej, to by oznaczało, że otrzymamy serial z historią osadzoną na długo przed wydarzeniami z oryginalnego Harry'ego Pottera.

Przeciek ogranicza się tylko do tej informacji. Inne szczegóły pozostają tajemnicą, więc musimy czekać na oficjalne potwierdzenie, o ile faktycznie coś jest na rzeczy. Wykorzystanie potencjału Hogwarts Legacy nie byłoby szczególnym zaskoczeniem.

Premiera Hogwarts Legacy

Dziedzictwo Hogwartu już jest hitem, a przecież wielu graczy nie miało jeszcze okazji zagrać w ten tytuł. Użytkownicy konsol PlayStation 4 oraz Xbox One otrzymają dostęp do świata magii dopiero 4 kwietnia 2023 r.

Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)