Serial Cleaner i Bohemian Killing pojawią się na konsolach. NIGHTHAW-X3000 może też

Te wszystkie trzy polskie indyki znalazły wydawców. Jest szansa, że w każdego z nich zagramy na PlayStation 4 i Xboksie One.

Serial Cleaner i Bohemian Killing pojawią się na konsolach. NIGHTHAW-X3000 może też
Paweł Olszewski

19.01.2017 | aktual.: 19.01.2017 12:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W zalewie gier indie konsolowa premiera jest pewnego rodzaju gwarancją, że mamy do czynienia przynajmniej z dobrą grą. Patrząc na to co ostatnio wyrabia Sony w cyfrowej dystrybucji, może nie stuprocentową, ale jednak jakąś gwarancją. PS Store czy Marketplace to jeszcze nie Steam czy App Store, gdzie można utonąć w zalewie chłamu. Dlatego też informacje o konsolowych portach gier indie, zwłaszcza tych z Polski, zawsze przyjmuję ze sporą radością.

Serial Cleaner od krakowskiego iFun4all to jedna z tych rodzimych gier indie, na którą czekamy. Ze względu na oryginalną tematykę, niebanalną kreskę czy fajną ścieżkę dźwiękową. Więcej o grze pisaliśmy przy okazji Digital Dragons czy Poznań Game Arena, gdzie można było sprawdzić grywalną wersję na PC. Teraz okazuje się, że zagramy też na konsolach. Wszystko dzięki wydawcy Curve Digital, który postanowił zainwestować w krakowską produkcję.

Serial Cleaner Early Access Trailer

Firma ma na koncie między innymi Stealth Inc, a także szereg konsolowych portów: Lone Survivor, Proteus, Velocity Ultra, Thomas Was Alone, The Swapper, OlliOlli czy The Swindle (który dostępny jest właśnie w ramach Kolekcji Gier od Zaraz w ramach PlayStation Plus).

Z wyłączeniem, bo od października 2016 wiadomo, że u nas dystrybucją Serial Cleanera zajmie się Wydawnictwo Techland. Od września gra dostępna jest natomiast na Steamie we Wczesnym Dostępie. Nie wiemy niestety kiedy pojawi się pełna wersja.

Obraz

Wydawcę, choć póki co nie wiadomo jakiego, znalazł też Bohemian Killing. Bardzo dobra i bardzo niedoceniona gra indie stworzona przez właściwie jednego człowieka, Marcina Makaja. Jeżeli nie kojarzycie tego tytułu albo nie kojarzycie dlaczego warto w niego zagrać, to zerknijcie na moją recenzję.

Obraz

Polskiego wydawcę ma natomiast NIGHTHAW-X3000, czyli nowa gra znanego z Top Hat Nikodema Szewczyka. Jak sam przestawił nam kiedyś swoją drugą produkcję, NIGHTHAW-X3000 to "klimat lat 80. w stylowym shmupie o wartkiej akcji gorętszej niż dziewczyny na plaży w Miami i oprawie graficznej ładniejszej niż z kasety VHS na którą jeszcze nikt nic nie nagrywał!". W ruchu wygląda tak:

NIGHTHAW-X3000 Announcement Trailer

A w cyfrowej dystrybucji pojawi się nakładem krakowskiego AAG Studio. Nowej na gamedevowej mapie polski firmy, która ma ambicje wspierania wartych uwagi gier niezależnych. NIGHTHAW-X3000 przeciera więc szlaki. Jak poinformowało nas AAG Studio:

Choć patrząc na NIGHTHAW-X3000 najchętniej zagrałbym w niego na PS Vicie.

Piszę o trzech polskich indykach, które ostatnimi czasy znalazły wydawców i pojawią się na konsolach (lub „najprawdopodobniej” się pojawią, jak w przypadku NIGHTHAW-X3000). Jest jeszcze jednak cała masa innych, dedykowanych głównie PC polskich gier indie. Pisaliśmy o nich przy okazji różnych polskich i zagranicznych imprez i targów czy w formie dedykowanych playtestów i zapowiedzi. Sporo z nich jeszcze nie wyszło, przed nami więc ciekawy dla polskiego gamedevu rok.

Paweł Olszewski

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.