Seria Need for Speed wraca do Criteriona

Nie jest to jednak wyłącznie dobra informacja.

Seria Need for Speed wraca do Criteriona

Firma Electronic Arts poinformowała, że seria Need for Speed będzie znów tworzona przez studio Criterion. Zespół ten, przez przejściem pod skrzydła EA (i również chwilę po) znany z serii Burnout ostatniego Need for Speeda stworzył w 2012 roku. Było to Need for Speed: Most Wanted (nie mylić z Need for Speed: Most Wanted z 2005 roku).

Decyzja ta wiąże się z tym, że EA rezygnuje jednocześnie z utrzymywania studia Ghost Games w dotychczasowym kształcie. To oni odpowiedzialni byli za Need for Speed Heat. Teraz zespół w Gothenburg z pełnoprawnego developera stać ma się czymś w rodzaju "centrum technologicznego", pracującego nad silnikiem Frostbite.

Need for Speed™ Heat Official Reveal Trailer

Jak podaje EA, decyzję motywowały trudności z prowadzeniem studia w Gothenburgu. Zdaniem wydawcy brakuje tam takiej liczby odpowiednio wykwalifikowanych pracowników, by możliwe było dalsze istnienie pierwszoligowego developera.

Na miejscu pozostaną inżynierowie mający rozwijać Frostbite'a, część personelu ma być zostać przeniesiona na nowe stanowiska. Pozostanie jednocześnie około 30 osób, których stanowiska pracy będą niepewne. EA "ma nadzieję", że dla "większości z nich" uda się znaleźć inne zadania w firmie.

Dominik Gąska

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.