Sega zapowiedziała nową grę o tytule SolSeraph - poznaliśmy także dzień premiery

Sega zapowiedziała nową grę o tytule SolSeraph - poznaliśmy także dzień premiery

Sega zapowiedziała nową grę o tytule SolSeraph - poznaliśmy także dzień premiery
Łukasz Jarkiewicz
27.06.2019 10:30

Pamiętających lata 90-te zapraszam. Całą resztę również.

Dawno, dawno temu pojawił się ActRaiser. Był to taki symulator budowania miasta na konsolę Super NES. To nie wszystko, ponieważ można było w nim również wskoczyć do rozgrywki, w której należało przemieszać się w bok (side-scrolling), aby pokonywać kolejnych przeciwników. Wspominam o tym tytule dlatego, że SolSeraph czerpie z niego inspirację, momentami można odnieść nawet wrażenie, że jest kolejną częścią wyżej wspomnianej klasyki - ActRaiser skończył się na drugiej części w 1993 roku, w przypadku Europy rok później.

Nowo zapowiedziany tytuł jest hybrydą gatunków. W strategicznym trybie poszerzamy nasze terytorium, budując kolejne budynki, np. domy, farmy. Możemy także wpływać na pogodę, dzięki której uzyskamy pewne korzyści. Nie liczcie jednak na spokojne życie farmera, ponieważ potwory będą stanowić źródło niekończących się kłopotów. Z tego względu należy zaopatrzyć się w odpowiednią obronę. Do walki posłużą koszary wojowników, wieże łuczników czy pułapki.

Obraz

W trybie akcji nie tylko czeka nas sporo biegania, lecz także walki. Helios, bohater gry, będzie zagłębiał się w legowiska potworów, w których będzie musiał toczyć bitwy, wykorzystując miecz, tarczę i magiczne łucznictwo. Po drodze natknie się na wiele pułapek, przeciwników małych i dużych rozmiarów. Zniszczenie mniejszych kryjówek sprawi, iż osłabimy ataki potworów, ale to przecież nie rozwiąże problemu. Helios musi odkryć miejsce pobytu młodszego boga (dla jasności, musi go pokonać), aby ostatecznie powstrzymać przeciwników na danym obszarze. Wraz z niszczeniem kryjówek protagonista obrasta w siłę, wzmacniając odporność i moc magiczną. Pokonanie młodszego boga sprawi, że Helios pozna także nowe zdolności.

W tytule można podróżować po pięciu różnych regionach, aby pomagać lokalnym plemionom w poszerzaniu ich terytorium. Aby tego dokonać, musimy pokonać przeciwników, które obrały sobie za cel dane miejsce. Mapa pokryta jest mgłą, i aby się jej pozbyć, należy sukcesywnie pozbywać się kolejnych potworów oraz młodego boga, którzy nękają mieszkańców.

SolSeraph | Announcement Trailer

Premierę wyznaczono na 10 lipca bieżącego roku. Gra pojawi się na standardowych platformach. Zagramy również na przenośnej konsoli Nintendo. Jeżeli chcecie poznać szczegóły na temat tytułu i dodać go do listy życzeń, oddaję w wasze myszki link do karty na Steamie. Studio odpowiedzialne za grę, Ace Team, ma w swoim dorobku serię Rock of Ages czy The Deadly Tower of Monsters. Należy przyznać, że gra wygląda po prostu ładnie, animacyjnie jest jeszcze lepiej. Pojedynki z przeciwnikami wyglądają na wymagające i przemyślane. Przeciwnik kończący zwiastun robi wrażenie. No i ta inspiracja, przepraszam, "inspiracja" napawa mnie optymizmem, ponieważ takich mieszanek mi teraz brakuje.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)