Sega dobrze kombinuje i wydaje gry dla graczy na Wii

Sega dobrze kombinuje i wydaje gry dla graczy na Wii
marcindmjqtx

19.01.2009 20:06, aktual.: 14.01.2016 16:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Gdy tak publikujemy pojedynczo wiadomości dotyczące zapowiadanych gier na Wii to łatwo uwadze umyka fakt, że większość z nich wydana zostanie przez Segę. The Conduit, House of the Dead: Overkill, MadWorld - a i to jeszcze nie wszystko. Jedna z głów europejskiego oddziału japońskiej korporacji, Alan Pritchard tak mówi o tym trendzie:

Było kilka dobrych gier dla graczy na Wii. Resident Evil 4 sprzedał się rozsądnie; Red Steel także dało sobie bardzo dobrze radę. Ale od tego czasu wielu wydawców przeniosło się bardziej w stronę rodzinnych tytułów skierowanych na rynek masowy, więc zanikła ta ilość i głębia gier dla graczy na Wii. W tym zdecydowanie tkwi szansa.  Cóż, nie należy jednak zapominać, że Red Steel ukazał się na samym początku życia konsoli i ludzie kupowali go, gdyż nie było nic innego. Z drugiej strony nie chcę być nieuprzejmy, ale marka Resident Evil znana jest od lat i, poza faktem bycia świetną grą, to ta rozpoznawalność ją pewnie sprzedała. W przypadku Segi z tym ostatnim jest niestety nieco gorzej. Dyrektor sprzedaży John Clark dodaje jednak:

Coraz więcej rodzinnych tytułów wydawanych jest na PlayStation i 360, gdyż to jest obszar wzrostu dla tych formatów. Może w przypadku Wii będzie odwrotnie.  Nie ukrywajmy, że gdyby Sega zapoczątkowała wylew dobrych gier na Wii, to bylibyśmy jej dozgonnie wdzięczni, ale wydaje się to mało prawdopodobne. Choćby z tego powodu, że z konsolami Nintendo trzeba bardzo uważać, bo nie trzymają się ich żadne zasady rynku i wszystko wychodzi na opak. Dlatego właśnie badziewie sprzedaje się w milionach, a dobre gry będą kurzyć się na półkach. Ale mimo wszystko, trzymam kciuki. Szansa jest. Podobna jak na "szóstkę" w Totku, ale jest.

Jakub Tepper

[via MCV]

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)