SEGA, Crytek i inni ujawniają plany, co do marek THQ

SEGA, Crytek i inni ujawniają plany, co do marek THQ25.01.2013 13:43
SEGA, Crytek i inni ujawniają plany, co do marek THQ
marcindmjqtx

Kurz opadł, THQ nie istnieje. Co dalej?

Na ostatniej licytacji marki należące wcześniej THQ kupiło sporo znanych firm, poznaliśmy też cennik:

- 500 tys. dolarów za prawa do marki Homefront kupiony przez Crytek;  - 26 milionów za studio Relic zapłaciła Sega;  - 2,5 milliona za THQ Montreal dał Ubisoft;  - 3,2 mln za grę South Park także Ubisoft;  - 11 milionów za markę Evolve zapłaciło Take-Two;  - 22,3 miliona za studio Volition i 5,8 mln za markę Metro dało Koch Media;

Niektórzy już ogłosili swoje plany:

Sega zapewnia, że Company of Heroes 2 nie jest zagrożone. Nie zamierza przeszkadzać Relic w robieniu dalszych gier na PC.

Ubisoft zapowiada, że South Park zostanie przesunięty z marca na późniejszy termin w 2013 roku. Co ciekawe wraz z THQ Monteal do Ubisoftu wraca jego dawny pracownik Patrice Désilets, twórca Assasin's Creed, wraz z nowym projektem nazwanym roboczo 1666. Nie wiadomo jednak, czy Désilets zechce zostać w firmie. Niezakłócone trwają też prace nad drugą niezapowiedzianą grą - Underdog.

Crytek ogłosił, że twórcy Homefront przygotują część drugą, która ma wnieść serię na nowy poziom i dodać do niej innowacje, czego, jak twierdzi Crytek, jest znana ich firma.

Koch Media i Deep Silver także nie zamierzają przerywać rozwoju zakupionych marek (bo czemu miałyby) i zarówno Metro: Last Light jak i kolejna, czwarta, część Saint's Row się ukażą.

Nic niestety nie zmieni się już w temacie Vigil, twórców Darksiders - ponoć zainteresowanie marką wyrażało japońskie Platinum Games, twórcy znakomitych slasherów. Ale za słowami nie poszły czyny.

Paweł Kamiński

[RPS]

327125150406109463
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)