Script Fiesta startuje już jutro!

Script Fiesta startuje już jutro!

Script Fiesta startuje już jutro!
Joanna Pamięta - Borkowska
25.03.2019 15:40

A na nim, między innymi, panel dyskusyjny poświęcony Wiedźminowi.

Między 26 a 31 marca, odbędzie się ósma edycja festiwalu Script Fiesta, projekt edukacyjno-kulturalny, któremu z dumą patronuje Polygamia. Co roku debiutanci, ale też osoby po prostu zainteresowane teatrem, filmem i scenopisarstwem mają okazję spotkać się z doświadczonymi autorami, porozmawiać z nimi, wziąć udział w dyskusji oraz posłuchać wykładów. W dwóch miejscach - Kinie Elektronik oraz Warszawskiej Szkole Filmowej - odbędzie się też szereg wykładów i pokazów filmów. Zachęcam do zapoznania się z programem, który znajduje się pod tym linkiem.

Większość paneli i pokazów jest bezpłatna oraz otwarta dla publiczności. Na niektóre warsztaty obowiązuje wcześniejsza rejestracja.

Szczególnie ciekawy dla Was może być panel dyskusyjny poświęcony Wiedźminowi. Odbędzie się on w piątek, o godzinie 12:30 w Kinie Elektronik.

Obraz

Jako że marka ta zaistniała w wielu mediach, stała się idealnym studium różnego podejścia do pisania scenariuszy. Podczas spotkania Marcin Blacha (pracuje obecnie w CD Projekcie nad Cyberpunkiem 2077), Michał Szczerbic ("Jasminum"), Jakub Nurzyński ("Pół Wieku Poezji Później") i Piotr Kubiński (badacz mediów, autor książki "Gry wideo, Zarys poetyki") spróbują porównać podejście do przedstawiania fabuły w serialach, filmach i grach wideo oraz sposób traktowania materiału wyjściowego, jakim jest w tym przypadku książka.

Jak wyglądają takie panele? Możecie sprawdzić na poniższym filmie, który prezentuje zeszłoroczne spotkanie poświęcone budowaniu narracji w scenariuszach gier komputerowych:

Budowanie narracji w scenariuszach gier komputerowych | Script Fiesta 2018

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)