Ścinki. Ślub w klimatach Final Fantasy XV, szef id Software zamknięty w klozecie i tor Silverstone przez lata (13-26.05)

Ścinki. Ślub w klimatach Final Fantasy XV, szef id Software zamknięty w klozecie i tor Silverstone przez lata (13-26.05)

Ścinki. Ślub w klimatach Final Fantasy XV, szef id Software zamknięty w klozecie i tor Silverstone przez lata (13-26.05)
Krzysztof Kempski
26.05.2019 13:48

A także podwyżki cen u hydraulików.

Podobnie jak poprzednia gra Avalanche (Just Cause 4) również Rage 2 pełen jest ciekawych easter eggów. Na pustkowiach spotkamy przykładowo Wimothy'ego Tillitsa, przesiadującego na sedesie w jednej z lokacji. Jego dane personalne to nic innego jak przeróbka nazwiska Tima Willitsa, będącego dyrektorem id Software.

325371974316733042

Warto wspomnieć też o odkryciach, jakie poczynili na arenach Mortal Kombat 11 ciekawscy gracze dzięki odblokowanej kamerze. Dzięki niej możemy pooglądać, co dzieje się wokół wojowników podczas walki. Dość wybiórcze wymodelowanie elementów (widzowie bez nóg, pusta przestrzeń w tle) to niejedyne co pokazuje kamera. Są też trudniejsze do dostrzeżenia "smaczki" jak człowiek przy pisuarze...

MK11 Camera Mod - Exploring Stages Part 1 - Tournament Stage

Jakie piękne twarze wisielców...

MK11 Camera Mod - Exploring Stages Part 2 - Shang Tsung's Island Ruins

... i ta poza...

MK11 Camera Mod - Exploring Stages Part 3 - Black Dragon Fight Club

Mod do Bloodborne pozwalający nam wcielić sie w przeciwników? Stworzył go jeden z użytkowników i zaprezentował działanie modyfikacji na Twitterze. Wystarczy zablokować kamerę na przeciwniku i użyć odpowiedniego klawisza, by przeistoczyć się w niego. Szkoda tylko, że nasza postać staje się wtedy na chwilę nieaktywna, trudno więc się podłożyć i wykorzystać to do wygrania pojedynku.

Często mówi się o tym, że gry wyścigowe się nie rozwijają i ciągle są te same tory i ogólnie niewiele się zmienia. Ewolucję na przestrzeni ostatnich ~30 lat fajnie pokazuje filmik Chrisa Rae, który pokazuje na przykładzie toru Silverstone jak zmieniał się i coraz bardziej przybliżał do rzeczywistości w grach wyścigowych wydawanych od 1984 roku.

One lap of Silverstone, eight racing games, thirty three years

Wygląda na to, że podobnie współczesne co tor Silverstone w Forza Motorsport 7 jest Mario Kart Tour. Współczesne w tym mniej pozytywnym sensie - do sieci wyciekło nagranie prezentujące obraz gry zepsutej mikrotransakcjami. Dopalacze, stamina, lepsze pojazdy, kierowcy... Nintendo zdążyło już niestety zablokować ujawniony materiał, pytanie tylko czy zamierza do premiery coś z tym zrobić czy tylko ukryć tymczasowo problem?

325371974317453938

W dziale cosplayu cofnijmy się na chwilę do mniej może popularnego w naszym kraju Comic Conu 2019, który odbył się w Dallas. Na materiale przygotowanym przez mineralblu zobaczycie najciekawsze przebrania z targów wraz z informacjami o ich autorach:

THIS IS FAN EXPO DALLAS! COMIC CON 2019 COSPLAY MUSIC VIDEO VLOG ANIME CON OVERWATCH TEXAS

Jak wyglądałoby GTA V z Ray Tracingiem? Może przekonamy się o tym w pełni przy okazji "szóstki", bo wątpliwe, żeby Rockstar planował w piątce przeprowadzać taką rewolucję... Tym niemniej dorzuceniem "promieni" w paru lokacjach zajął się jeden z modderów. Cóż, gdyby tak wyglądała nowa odsłona, też nie byłoby na co przesadnie narzekać...

Grand Theft Auto V Ray tracing Global Illumination Demo

I na koniec parę słów o Final Fantasy XV Wedding. To nie nowy dodatek do gry, a planowana ceremonia ślubna, jaka odbędzie się w japońskim Kobe (nazwa ta może zresztą kojarzyć się fanom świetnej i szalenie drogiej wołowiny). Na weselu zadbano o to, by wszystko począwszy od stroju aż po wystrój i tort weselny odpowiadało wyglądem ostatniej grze Square. Po zdjęcia z ceremonii zajrzyjcie na Kotaku.

325371974317847154

Miłej niedzieli

Krzysztof Kempski

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)