W nagłówku dziś minimalistyczny Big Daddy z Bioshock, a na Instructables znajdziecie opis, jak go zbudować.
A w tym tygodniu warto tylko wspomnieć... ...o tym, że nowy szef do spraw Xboksa jest kobietą. Już wiadomo, kto zastąpi Dona Mattricka - dotychczasowa szefowa Windowsa, ostatnio odpowiedzialna za edycję 8., pracownica MS z 20-letnim stażem, Julie Larson-Green. Cóż, nikt nie będzie gorszy od Dona.
...o tym, że MMO End of Nations zostało zrestartowane jako MOBA Wspomnicie moje słowa: trend robienia MOBA/DotA-like odbije się wszystkim czkawką. Ale póki co wydawcy są przekonani, że to żyła złota, bo przecież Riot Games i Valve się udało. Dlatego End of Nations nazywa się "first MOBA RTS", czym autorzy zdradzają, że nie grali np. w Starvoid. Ale zawsze można pośmiać się z ambulansu, który stał się jednostką Hippocrates:
End of Nations, fot. Eurogamer
Ale jeśli Was interesuje, to tu są zapisy do bety.
...o zwiastunie Gran Turismo 6 Jak stwierdził Maciu: "Gameplaye latają po sieci, a ci wyskakują z 1,5 minuty zwiastuna"
...o tym, że Rockstar szuka twórców gier, którzy mają pomóc przenieść ich tytuły na PC I to właściwie tyle, bo oferta zniknęła już z sieci. Czyli szukają, czy nie? Pozostaje zaufać serwisowi attackofthefanboy.com, że szukali, ale nie chcą się przyznawać.
...o tym, że Atlus zarezerwował domenę Persona5.jp Znów news, który mieści się w tytule. Zarejestrowali, Gaf wypatrzył.
Domain Information: [Domain Name] PERSONA5.JP
[Registrant] Index corporation.
[Name Server] dns1.onamae.com [Name Server] dns2.onamae.com [Signing Key]
[Created on] 2013/06/25 [Expires on] 2014/06/30 [Status] Active [Last Updated] 2013/06/25 16:39:27 (JST)
Contact Information: [Name] Whois Privacy Protection Service by onamae.com [Email] proxy@whoisprotectservice.com [Web Page] [Postal code] 150-8512 [Postal Address] Shibuya-ku 26-1 Sakuragaoka-cho Cerulean Tower 11F [Phone] 03-0364-8727 [Fax] ...o tym, że w Starbound da się kodować melodie i grać je na instrumentach Trzeba sobie ten instrumenty oczywiście najpierw zrobić, ale jak już będziecie je mieli, to da się wklejać proste melodyjki i słuchać ich w grze. Np. Still Alive:
...o modyfikacji Brutal Doom Dobra nowa wersja Dooma nie jest zła.
...o tym, że Injustice pojawi się na Vitę Francuski Amazon pokazał przez przypadek ofertę na Injustice: Gods Among Us:
fot. Amazon.fr
Strona oczywiście już jest niedostępna. Zakładam, że to nie pomyłka i w końcu się takiej wersji doczekamy. Skoro Mortal Kombat wyszedł.
...o tym, że światełka na padzie PS4 nie da się wyłączyć Potwierdza sam Shuhei Yoshida. Gracze nie są zadowoleni - zwłaszcza Ci, którzy mają telewizor dokładnie naprzeciwko kanapy - światełko sensora będzie się odbijać w ekranie. Ale mogą to robić twórcy gier.
fot. twitter.com/DN_pro/statuses/353278717629435906
...o tym, że wpisanie Konami Code na stronie Vogue odblokowuje dinozaura w kapeluszu Jak głupio by to nie brzmiało - wejdźcie na vogue.co.uk i wciśnijcie: góra, góra, dół, dół, lewo, prawo, lewo, prawo, B, A. Przycisk "A" można powtarzać do woli, by zwiększyć efekt.
...o tym, że w przeszłości Bungie pracowało nad grą podobną do Minecrafta Niestety z zamierzchłego 1999 roku nie zachowały się żadne materiały, ale w wywiadzie dla IGN Jason Jones, szef i założyciel firmy, zdradził, że mieli w planach grę, Project Phoenix, gdzie dało się zbudować zamek z gotowych bloków, a potem go zniszczyć. Były też katapulty i wrogowie wychodzący ze ścian. Projekt nie ujrzał światła dziennego, bo zespół musiał pomagać w pracach nad Halo i Halo 2.
...o tym, że finały Sezonu 3. League of Legends odbędą się w Staples Center w Los Angeles Będzie to 4 października, a nagroda wynosi 1 milion dolarów dla zwycięskiego zespołu. A wcześniej czekają nas kwalifikacje we wrześniu.
...o teaserze czegoś, co może być następną grą Ninja Theory Na ich stronie pojawiło się intro i jest w nim tajemnicza dziewczyna z niebieskimi włosami. Zdaniem niektórych to sugestia co do tytułu następnej generacji.
NT Website Intro from NinjaTheory on Vimeo.
...o tym, że Epic zapowiada, że niezapowiedziany jeszcze ich tytuł to strzelanina NO KTO BY POMYŚLAŁ!
I tym optymistycznym akcentem - do przeczytania za tydzień.
Paweł Kamiński