ŚCINKI: homoseksualizm w "Gwiezdnych Wojnach", Schwarzenegger w XCOM-ie 2 i kwietniowa oferta PS Plus (29 lutego - 6 marca)

ŚCINKI: homoseksualizm w "Gwiezdnych Wojnach", Schwarzenegger w XCOM-ie 2 i kwietniowa oferta PS Plus (29 lutego - 6 marca)

ŚCINKI: homoseksualizm w "Gwiezdnych Wojnach", Schwarzenegger w XCOM-ie 2 i kwietniowa oferta PS Plus (29 lutego - 6 marca)
Patryk Fijałkowski
06.03.2016 14:00, aktualizacja: 07.03.2016 09:37

Za to do Final Fantasy XIV zajrzał David Bowie, a do Conana O'Briena PewDiePie.

W tym tygodniu Ścinki reklamuje najlepszy zestaw Lego, jaki widziałem w życiu. Gdybym był kolekcjonerem, między tymi wszystkimi Sokołami Millennium i TIE-Fighterami z pewnością rozsypałbym kupkę brązowych klocków i na imprezach tylko czekał na pytanie "co to?", by błysnąć zacnym, nerdowskim żartem...

A w tym tygodniu warto tylko wspomnieć...

... o homoseksualistach w Gwiezdnym Niedźwiedziu

Tzn. w Gwiezdnych Wojnach. "Space Bear" to po prostu tymczasowa nazwa ósmego epizodu. Skąd to wiemy? Dzięki Carrie Fisher, która podzieliła się stosownym zdjęciem z planu. Tak czy inaczej: bez obawy. Głupkowaty tytuł z pewnością zostanie zmieniony, tak jak było to z głupkowatymi tytułami Gwiezdnych Wojen w przeszłości. Wiedzieliście, że "Przebudzenie Mocy" nazywało się "Foodies", a "Powrót Jedi" to "Blue Harvest"?

No dobrze, ale na początku była mowa o homoseksualistach. Co z nimi? Ano jeśli wierzyć słowom J.J. Abramsa, możemy spodziewać się jakiegoś przedstawiciela tej orientacji seksualnej w przyszłych częściach Gwiezdnych Wojen. Czy kogoś tak naprawdę to dziwi? I czy ktoś ma z tym problem? No dobra, zapomnijcie, że pytałem... [12]

... o Krwawym Baronie z zombiakami

Okazuje się, że Dying Light: The Following ma w sobie pewien świetnie zaaranżowany easter egg. Mowa o rozmowie dwóch oprychów w starej pompowni wody. O czym trwa dyskusja, jeśli nie przerwiemy jej rzezią? Dwaj bandyci kłócą się o to, co stało się z tajemniczym jegomościem, którego historia co do joty przypomina tę Krwawego Barona z Wiedźmina 3. Pomysłowy sposób na puszczenie oka do rodzimego hitu. [via]

... o Davidzie Bowiem w Final Fantasy XIV

Square Enix nie poprzestało na rozdawaniu darmowych egzemplarzy Omikron: The Nomad Soul w celu uczczenia pamięci zmarłego w styczniu Bowiego. Jedna z ostatnich aktualizacji do sieciowego Final Fantasy XIV wprowadziła do lochu Antitower nowego bossa - Ziggy'ego i jego świtę nazwaną Stardust. [via]

Obraz

... o broniach z The Division

Gracze po pecetowej otwartej becie The Division dobrali się oczywiście do plików gry, rozpruli je i sprawdzili z ciekawości, co jest w środku. Tam znaleźli m.in. listę dostępnych broni. Czy to wszystkie spluwy, jakie znajdziemy w grze? Nie wiadomo. [via]

  • 1891/59 Carbine

586 Magnum

686 Magnum

821SMG

ACR

ACR-E

AK 47

AK 47M

AK 47U

AK 5C

AUG A3P

Converted SMG-9

Double Barrel

Double Barrel Sawed Off

FAL

G36

Glock 30

HK21

L85

L86 A2

L86 LSW

LFP586

LVOA-S

M&P 45

M110

M14

M1911

M1A

M240B

M249

M4

M44

M45A1

M60E4

M60E6

M870 MCS

M9

MP5

MP7

Mk 20 SSR

MK46

P416

PDW 8

PF45

PSL

Px4 Storm

RPK-74

SA-58

SASG-12

SCAR-H Mk 17

SCAR-L Mk 16

SR-16

SRS A1

Super 90

T821

Tec-9

UMP

Vector 45 ACP

Kącik obrazkowy

W dzisiejszym odcinku zarówno coś ładnego - czyli modele Yennefer wzorowanej początkowo na modelce Klaudii Wróbel...

Obraz
Obraz
Obraz
Obraz

... jak i coś pięknie brzydkiego - czyli arty z Bloodborne'a, jeśli jeszcze ich nie podziwialiście:

Obraz
Obraz
Obraz
Obraz

Kącik filmowy

Na początek warto zobaczyć, jak twórcy Dying Light nagrywają dźwięki do gry. Widać, że nie uprawiają miłości w tańcu i mają w poważaniu kompromisy. Aż szkoda, że materiał jest taki krótki...

Jeśli uważaliście, że frajda płynąca z grania w Just Cause 3 była olbrzymia, to spójrzcie, co się dzieje za sprawą DLC, które dodaje do gry... jet pack. Tak, może być jeszcze ciekawiej i najzwyczajniej w świecie zabawniej!

Just Cause 3 DLC Gameplay - JET PACK! (Let's Play Sky Fortress DLC)

A co powiecie na trochę szczerości pod kątem kultowych już japońskich serii gier? Mowa o The Legend of Zelda (bez obaw, żart z myleniem Linka jest na swoim miejscu) i Fire Emblem (bez obaw, śmieszki z seksualności godnej anime są na swoim miejscu):

THE LEGEND OF ZELDA: TWILIGHT PRINCESS (Honest Game Trailers)

FIRE EMBLEM (Honest Game Trailers)

"Gwiezdne Wojny" w świecie Minecrafta? Oczywiście, że są. Co więcej absolutnie przekozacką animację przygotował nasz czytelnik o nicku Ultek. Ślemy mu tym samym ciężarówki szacunku, bo przygotowanie takiego materiału musiało kosztować mnóstwo czasu (konkretniej: około 270h przygotowań i ponad 650h renderowania) i jeszcze więcej talentu:

Minecraft Starwars - MineWars part 1 (Minecraft Animation)

Tymczasem Super Oleg walczy ze Scorpionem - doskonały pomysł, równie dobre wykonanie i kupa śmiechu:

A skoro o Mortal Kombat mowa... Odkryto wreszcie sekretne menu Eda Boona w Mortal Kombat Arcade:

Przyznajcie się - zawsze chcieliście, żeby Bob Ross albo JC Denton towarzyszyli Wam podczas misji w XCOM-ie 2. Chociażby głosem. Właśnie dlatego z odsieczą przybywają moderzy, którzy tworzą paczki pozwalające nadać naszym rekrutom sławne głosy. Poniżej sprawdzicie, jak w boju sprawują się wspomniani Ross z Dentonem, a na Steam Workshop znajdziecie choćby Dartha Vadera czy Arnolda Schwarzeneggera. Świetna sprawa!

XCOM 2: Bob Ross Voice Pack

XCOM 2 JC Denton Voice Mod

Pojawił się też nowy odcinek Clueless Gamera - tym razem z nikim innym jak znienawidzonym i ukochanym jednocześnie PewDiePiem. I choć ogólnie bardzo lubię tego największego youtubera na świecie, trzeba przyznać, że tutaj był wyraźnie spięty i wycofany. Ale przynajmniej Conan jak zwykle w formie. A w co panowie próbują grać? W Far Cry Primal. Dodatkowo Team Coco wraz z odcinkiem wypuściło jeszcze wycięte sceny i - standardowo - fragment wywiadu, bowiem Felix był również gościem w programie Conana:

Clueless Gamer: "Far Cry Primal" With PewDiePie - CONAN on TBS

Outtakes From Clueless Gamer: "Far Cry Primal" - CONAN on TBS

PewDiePie & Conan Announce The Next Clueless Gamer - CONAN on TBS

A na koniec trochę miodu dla rozgoryczonych Plusowiczów. Wyjątkowo wcześnie świetna, doskonała i absolutnie 4ThePlayers ramówka kwietniowego PS Plus. Sony wysłuchało narzekań graczy i do usługi w końcu nadciągają hity:

April 2016 PS Plus Free Games (Parody)

Byle do kwietnia,

Patryk Fijałkowski

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)