ŚCINKI: Cebula Strachu, orkiestra stacji dyskietek i Snake z Rivii (4-10 lipca)

ŚCINKI: Cebula Strachu, orkiestra stacji dyskietek i Snake z Rivii (4‑10 lipca)

ŚCINKI: Cebula Strachu, orkiestra stacji dyskietek i Snake z Rivii (4-10 lipca)
Patryk Fijałkowski
10.07.2016 20:54, aktualizacja: 11.07.2016 10:01

W dzisiejszym odcinku przypomnicie też sobie, że BFG to nie tylko nowy film Spielberga, ale - przede wszystkim! - Bardzo Fogromna Giwera.

Świetny pixel art, co? Na genialny pomysł wpadli ludzie z Geometry Global w Hongkongu. Przygotowali reprodukcje 6 obrazów za pomocą pixel artu... odtworzonego z kolei klockami Lego. Łał!

Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz

A w tym tygodniu warto tylko wspomnieć...

... o modzie roku

Użytkownik Molkifier przygotował moda do Left 4 Dead 2, który zamienia obłąkańcze bazgroły na wszystkich ścianach... na obłąkańcze tweety Jadena Smitha. Przykład jego "twórczości"? Jak lustra mogą być prawdziwe, jeśli nasze oczy nie są prawdziwe? Internet i poczucie humoru jego mieszkańców chyba nigdy nie przestaną mnie zadziwiać.

... o Kirby Cafe

Ach, ten Kraj Kwitnącej Wiśni... Fani Kirby'ego z całego świata mogą zacząć zazdrościć Japończykom, bo w sierpniu zostanie otworzony Kirby Cafe - czyli lokal z jedzeniem i gadżetami związanymi z różowym słodziakiem.

... o biednej pizzerii Freddy'ego

Bo wiecie, po szale związanym z Five Nights at Freddy's każdy lokal z Freddym w nazwie ma przechlapane. Przekonali się o tym właściciele Freddie's Restaurant, którzy są prześladowani przez nieustanne telefony fanów gry. Manager pizzerii zdradził, że jeden numer jest odpowiedzialny za setki połączeń. Jak sobie z tym poradzić? Cóż, zmiana nazwy albo numeru telefonu nie jest rozwiązaniem, bowiem taki ruch mocno ugodziłby w markę Freddie's Restaurant istniejącą od 1944 roku. Pozostaje zatem chyba tylko zacisnąć zęby i liczyć, że niezdrowe zainteresowanie grą ucichnie.

... o charytatywnych pieniądzach z gier

Podczas tegorocznego Summer Games Done Quick, czyli maratonu speedrunów gromadzącego pieniądze na cele charytatywne, uzbierano prawie 1,3 miliona dolarów. To świetny wynik przekraczający zeszłoroczne 1,23 miliona. Jeśli jesteście ciekawi, w co tym razem zagrywano się z dużą prędkością, zajrzyjcie do oficjalnej listy.

Kącik obrazkowy

Fakes Forge dostało przeciek odnośnie pełnej (bardzo pełnej) polonizacji Layers of Fear:

Obraz

Z kolei bloger WheresBarry w oczekiwaniu na aktualizację, która nada wreszcie demu Resident Evil 7 siódme dno, postanowił przygotować graficzny przewodnik po tym, co już wiemy o Beginning Hour. Gwarantuję, że po kliknięciu na miniaturkę przeniesiecie się do nostalgicznej przeszłości:

Obraz

Wiecie, co się stanie, gdy dodamy MyMiniFactory, pliki od id Software, 70 elementów części i ponad 1000 godzin drukowania 3D? Big Fucking Gun z DOOM-a w "realu":

Obraz
Obraz
Obraz

Kącik filmowy

Stephen Colbert znowu pokazuje, że szanuje gry i związaną z nimi kulturę. Tym razem promował w swoim programie wspomniany już maraton Summer Games Done Quick. W poniższym klipie zobaczycie, jak Mitch Flower próbuje przejść Super Mario Bros. 3 szybciej niż grupa atletów przebiegnie milę, a Stephen Colbert zje przekąskę. A wszystko to w amerykańskiej, mainstreamowej telewizji:

Late Show 3-Legged Race: Video Game Speedrunner Edition

A czemu wcześniej napisałem, że Stephen Colbert "znowu" pokazuje, że szanuje gry? Bo wcześniej sam stworzył swoją, by zapowiedzieć powrót swojego programu. Tymczasem norwescy naukowcy użyli jednokomórkowców i wielokomórkowców by stworzyć Pac-Mana w przyrodzie. Odpalcie napisy i otwórzcie buzie ze zdziwienia:

Mikroskopisk Pacman / Microscopic Pacman

A gdyby tak bić utopce za pomocą Snake'a?

[4K] New Witcher 3 Mod Turns Geralt Into Snake from MGS

A skoro już przy Wiedźminie jesteśmy... Wiedzieliście, że w Krwi i Winie można znaleźć ognisko z Dark Souls?

Wiedźmin 3: Krew i wino - Dark Souls (easter egg)

Z kolei jako Mei w Overwatchu możecie upokarzać pokonanych przeciwników w bardzo kreatywny sposób:

진정한 메이코패스 되는법 How to become a True Meicopath

Mighty No. 9 naprawdę nie jest dobrą grą, a ten szczery zwiastun błyskotliwie Wam o tym przypomni:

MIGHTY NO.9 (Honest Game Trailers)

Za to DOOM... DOOM to co innego i o tym przypomni Wam z kolei Angry Joe:

DOOM Angry Review

Czytaliście naszą recenzję Przebudzenia Klocków? A pamiętacie, co było wcześniej?

LEGO STAR WARS (Honest Game Trailers)

À propos "Gwiezdnych wojen"... Paweł Zadrożniak ma ogromną orkiestrę stacji dyskietek i jest to absolutnie niesamowite. Najlepiej podsumowuje to jeden z komentarzy: Pewnego dnia natkną się na to kosmici i będą naprawdę skonsternowani.

The Floppotron

Nic więcej do dodania nie ma,

Patryk Fijałkowski

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)