Schalke 04 Gelsenkirchen ma już drużynę League of Legends

Schalke 04 Gelsenkirchen ma już drużynę League of Legends

Schalke 04 Gelsenkirchen ma już drużynę League of Legends
Maciej Kowalik
16.05.2016 13:21

Kolejny klub piłkarski wchodzi w esport na poważnie.

O boomie na esportowców trudno jeszcze mówić, ale kolejne kluby widzą potencjał w takich transferach. Szlaki w Bundeslidze przecierał Wolfsburg, który ma już w swoich szeregach dwóch zawodników grających w FIFA 16. Niedawno podobną drogę wybrał angielski West Ham, podpisując kontrakt z Seanem Allenem, 24-latkiem, który przywdzieje klubową koszulkę na turniejach w grę EA Sports.

Obraz

To w Premier League nowość. Sprawę skomentował nawet trener pierwszego zespołu "Młotów" Slaven Bilic, który cieszy się, że Allen będzie w ten sposób reprezentował West Ham na całym globie. David Bytheway epiłkarz Wolfsburga w rozmowie z portalem Weszło opowiadał m.in. o zmianie postrzegania grania w gry przez jego rodzinę:

Do tej pory pisaliśmy jednak o klubach piłkarskich, które powoli dostrzegają potencjał futbolu wirtualnego. Przypadek niemieckiego Schalke jest nieco inny. Klub nie podpisał kontraktu z jednym czy dwoma zawodnikami. Nie kupił też ekipy, która jeździ na turnieje w gry piłkarskie. Schalke będzie rywalizować w League of Legends. I dlatego kupiło po prostu całą drużynę Elements, która bierze udział w europejskich rozgrywkach LCS.

I znów powtarza się to, co słyszeliśmy przy poprzednich okazjach. Esportowcy nie są w klubie na doczepkę. Kupno Elements to znak czasów i uznanie, że klub sportowy nie może ignorować cyfrowej płaszczyzny rywalizacji. Oddajmy głos szefowi oddziału esportowego w Schalke:

FC Schalke chce wykorzystać swoje wieloletnie doświadczenie z pracy z piłkarzami w trenowaniu esportowców. Ciekawe co z tego wyniknie. Będę potężnie zdziwiony jeśli do końca roku nie usłyszymy o jeszcze kilku podobnych historiach z gatunku "sport wita esport".

[źródło: Eurogamer, informacja prasowa]

Maciej Kowalik

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)