Scenarzysta ekranizacji Deus Ex: "to z tego typu rzeczy powstaje wielka fantastyka naukowa"

Jeśli baliście się o scenariusz ekranizacji Deus Ex, powinniście przestać. C. Robert Cargill zdaje się wiedzieć, na co się porywa.

Scenarzysta ekranizacji Deus Ex: "to z tego typu rzeczy powstaje wielka fantastyka naukowa"
marcindmjqtx

W wywiadzie przeprowadzonym przez Jana Steifera na łamach film.org.pl, Cargill opowiada o swojej pracy nad filmem Sinister, pisaniu scenariuszy, a także ekranizacją Deus Ex: Bunt Ludzkości. Dlaczego się zgodził? Bo podoba mu się historia Deus Ex:

To bardzo filozoficzna gra. Jest w niej tyle świetnych i ważnych rzeczy. To z tego typu rzeczy powstaje wielka fantastyka naukowa. To nadaje się na świetny film. Jeżeli zadzwoniliby do mnie z pytaniem czy zrobie film na podstawie "Call of Duty" to raczej bym podziękował. Obejrzałbym taki film, ale nie interesuje mnie pisanie go. Za to "Deus Ex" - jestem wielkim fanem cyberpunku. Uwielbiam historię "Deus Ex", więc zgodziłem się bez zastanowienia. Tak! To dokładnie taki film, jaki chcę robić - inteligentny, mroczny. Potrafi być naprawdę dziki. Materiał na dobrą fantastykę. Rozmawialiśmy o tym, jak ma to w sobie coś podobnego do "District 9", "Loopera" (pl. "Pętla Czasu"). Czuć w nim "Blade Runnera" (pl. "Łowce Androidów"). Czuć w nim te wszystkie wielkie filmy fantastyczne, które kochamy. Jak zdradził Cargill, scenariusz adaptacji będzie opierał się na historii z "Buntu ludzkości", oczywiście nieco skróconej, bo nikt by nie wysiedział kilkudziesięciu godzin w kinie, a czas w grach płynie inaczej. Oczywiście od tekstu do skończonego filmu długa droga, ale scenarzyści (Cargill pisze razem ze Scottem Derrikcson, reżyserem adaptacji) chcą znaleźć złoty środek pomiędzy scenami akcjami, a momentami, po których "publiczność wyjdzie z filmu zastanawiając się czy zmierzamy w dobrym kierunku z technologią".

No i wszystko wskazuje na to, że jeśli pierwszy film się uda, to będą następne.

Konrad Hildebrand

Obraz
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.