Samsung: w tym roku nie będzie (polskiego) WCG [AKTUALIZACJA] Jednak będzie?

Samsung: w tym roku nie będzie (polskiego) WCG [AKTUALIZACJA] Jednak będzie?

Samsung: w tym roku nie będzie (polskiego) WCG [AKTUALIZACJA] Jednak będzie?
marcindmjqtx
07.08.2013 17:10, aktualizacja: 05.01.2016 16:05

Niestety - w tym roku jedna z dużych imprez esportowych nas ominie.

W czasie sesji pytań i odpowiedzi na Twitterze rzecznik polskiego oddziału Samsunga, Olaf Krynicki, oświadczył, że w tym roku w Polsce nie odbędą się kwalifikacje do światowego turnieju World Cyber Games.

Brak polskiego WCG w tym roku to oficjalnie "decyzja centrali".

Samung Polska na Twitterze

Według rzecznika nie odbędą się także żadne sieciowe eliminacje:

Samsung Polska na Twitterze

W związku z tym nie tylko ominie nas spora impreza esportowa, ale także na odbywających się na przełomie listopada i grudnia finałach w chińskim Kunshan nie pojawi się najprawdopodobniej żaden Polak.

Sytuacja nie jest jednak do końca jasna - na profilu facebookowym Esportownika (strony o esporcie) pojawił się komentarz Grzegorza Stańczuka, pracownika agencji Havas PR odpowiedzialnej za PR WCG w Polsce, sugerujący, że możemy spodziewać się jednak jakichś sieciowych eliminacji. - Dzisiaj wyjdzie komunikat prasowy, w którym organizator poinformuje o tegorocznych eliminacjach - napisał. - Jeszcze chwilka cierpliwości.

Swego czasu World Cyber Games było nazywane "igrzyskami olimpijskimi esportu" (nawet logo imprezy nawiązuje do kół olimpijskich). Od kilku lat ranga imprezy systematycznie jednak spada. Mimo to w Polsce ciągle cieszyła się sporą popularnością. Rok temu na finałach w chińskim Kunshan Bartosz "Bartas" Tritt zajął drugie miejsce w turnieju wirtualnej piłki nożnej FIFA 12.

W tym roku na WCG toczone będą zawody w FIFĘ 14, League of Legends, StarCrafta 2, Super Street Fightera IV, WarCrafta 3, World of Tanks, Cross Fire, Assault Fire i QQ Speed (dwie ostatnie to dyscypliny "promocyjne", a nie "oficjalne").

Na osłodę warto pamiętać o tym, że w marcu 2014 roku w Katowicach odbędzie się finał sezonu innej imprezy, Intel Extreme Masters, której ranga jest obecnie o wiele wyższa niż World Cyber Games.

[AKTUALIZACJA] Na facebookowej stronie agencji kreatywnej MU Interactive Media pojawił się następujący komunikat:

WCG 2013 w Polsce rusza już niebawem. Wbrew informacjom, jakie pojawiły się w Internecie, tym razem polska edycja wprawdzie bez sponsora w postaci Samsung Electronics, ale za to z dwoma grami zespołowymi: World of Tanks i League of Legends! Już w najbliższy piątek ruszy oficjalna strona www.wcgpoland.pl, na którą serdecznie zapraszamy. Organizatorem, podobnie jak w zeszłym roku, będzie Havas. Na razie nie wiadomo, czy chodzi o eliminacje sieciowe, czy też, być może, o imprezę esportową podobną do tych z poprzednich lat.

Tomasz Kutera

326959437599238423
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)