Samsung też wchodzi w wirtualną rzeczywistość. Firma pokazała swój pomysł na gogle

Samsung też wchodzi w wirtualną rzeczywistość. Firma pokazała swój pomysł na gogle

Samsung też wchodzi w wirtualną rzeczywistość. Firma pokazała swój pomysł na gogle
marcindmjqtx
03.09.2014 17:33, aktualizacja: 05.01.2016 15:30

Samsung Gear VR to owoc rocznej współpracy firmy z Oculusem. Nie będzie to jednak urządzenie w typie Rifta.

O tym, że Samsung zamierza dołączyć do wyścigu, który pozwoli nam przenieść się do wirtualnej rzeczywistości plotkowano od dawna. Teraz znamy konkrety.

Co ciekawe, pod nazwą Gear VR nie kryją się "samodzielne" gogle, które wystarczy założyć na głowę, by przenieść się do cyfrowego świata. Najpierw konieczne będzie wmontowanie w wizjer headsetu innego urządzenia z oferty Samsunga - dopiero co zapowiedzianego phabletu Galaxy Note 4. To on będzie pełnił w zestawie funkcję wyświetlacza.

John Carmack widzi w Gear VR sposób na "mobilną", pozbawiona kabli, wirtualną rzeczywistość. Fundowane przez ten zestaw wrażenia nie będą może aż tak mocne, jak w przypadku Oculus Rifta, ale plusem jest możliwość zabrania go ze sobą wszędzie. Ot, by zanurkować w wirtualny świat w trakcie lotu samolotem.

fot. oculusvr.com

Kupując Gear VR nabędziemy też zestaw podstawowych aplikacji, stworzonych przez programistów Oculusa. Oculus Home będzie głównym interfejsem systemu. Oculus Store - zgodnie ze swoją nazwą - pozwoli na zakupy nowych aplikacji. Oculus Cinema będzie wirtualną salą kinową, pozwalającą na odtwarzanie filmów 2D i 3D. Oculus 360 Videos i Oculus 360 Photos pozwolą na delektowanie się panoramicznymi materiałami filmowymi lub zdjęciami.

Na Gear VR nie zabraknie też gier. Niektóre z nich będą portami produkcji tworzonych na Oculus Rift (m.in. Darknet i Deadhalls), ale będą też nowe tytuły. Nad jednym z nich pracują autorzy Rock Band, studio Harmonix:

Na swoim blogu Oculus zaznacza, że Gear VR nie oznacza żadnej zmiany w planach dla Rifta. Własnymi goglami firma wciąż zamierza wytyczać i przesuwac granice tego, co może zaoferować nam wirtualna rzeczywistość. Gear VR to mobilna wersja tego doświadczenia, która ma przyczynić się do popularyzacji tematu wśród jak największej liczby użytkowników.

Deweloperzy będą mogli zapoznać się bliżej z prototypem Gear VR jesienią. Nie wiemy, kiedy urządzenie miałoby trafić do otwartej sprzedaży. Nie znamy także jego ceny.

[źródło: 1, 2]

Maciej Kowalik

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)