Samorost 3 - recenzja. Piękna łamigłówka

Samorost 3 - recenzja. Piękna łamigłówka

Samorost 3 - recenzja. Piękna łamigłówka
Paweł Olszewski
28.03.2016 00:44

Kolejna gra czeskiego studia Amanita Design jest większa, ładniejsza i trudniejsza od swoich poprzedników. A czy jest też lepsza?

Samorost 3 Teaser Trailer

Cieszy natomiast wielopoziomowść gry. Niezależnie od rozwiązywanych zagadek możemy odkrywać i później odgrywać różne melodie. Nie są one niezbędne do ruszenia dalej, ale skutecznie motywują do dokładniejszego badania otoczenia. Cecha ta przydaje się też przy zdobywaniu trofeów. Część aktywności nie przekłada się na progres w grze, ale bez nich nie zdobędziemy wszystkich aczików.[/vc_column_text][vc_row_inner][vc_column_inner width="1/2"][vc_single_image image="223027" img_size="full" onclick="img_link_large" img_link_target="_blank" css=".vc_custom_1459111284935{margin-bottom: 1px !important;margin-left: 15px !important;}"][/vc_column_inner][vc_column_inner width="1/2"][vc_single_image image="223026" img_size="full" onclick="img_link_large" img_link_target="_blank" css=".vc_custom_1459111278301{margin-right: 15px !important;margin-bottom: 1px !important;}"][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_custom_heading text="Te same poziomy czasem zmieniają się nie do poznania. Wystarczy inne oświetlenie. Amanita Design sprytnie bawi się paletą barw" font_container="tag:h6|text_align:right" use_theme_fonts="yes" css=".vc_custom_1459112103542{margin-right: 15px !important;}"][/vc_column][/vc_row][vc_row el_id="Samorost 3 czy Machinarium?"][vc_column][vc_custom_heading text="Samorost 3 czy Machinarium?" font_container="tag:h5|text_align:left" use_theme_fonts="yes"][vc_column_text]Samorost 3 jest wyraźnie dłuższy od poprzednich części, przebijając też pod tym względem Machinarium. Nie znaczy to jednak, że jest tutaj więcej treści niż w Machinarium. Wyższy poziom trudności w połączeniu z okazjonalną potrzebą biegania tam i z powrotem po prostu skutecznie nabija steamowy licznik do mniej więcej sześciu godzin.

Samorost 3 to najlepszy Samorost w historii, ale nie najlepsza gra studia Amanita Design. Tutaj numerem jeden wciąż pozostaje dla mnie Machinarium.[/vc_column_text][vc_custom_heading text="Zagrać? Można" font_container="tag:h5|text_align:left" use_theme_fonts="yes"][vc_column_text]Więcej o naszym systemie ocen.

Platformy: PC

Producent: Amanita Design

Wydawca: Amanita Design

Dystrybutor: brak

Data premiery: 24.03.2016

Grę do recenzji udostępnił developer. Testowaliśmy wersję na PC. Screeny pochodzą od redakcji.

Paweł Olszewski[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)