S.W.I.N.E. powróci już tej wiosny za sprawą remastera

S.W.I.N.E. powróci już tej wiosny za sprawą remastera

S.W.I.N.E. powróci już tej wiosny za sprawą remastera
Krzysztof Kempski
25.03.2019 10:42

Cicha klasyka gatunku.

Podczas gdy Ubisoft zajmuje się remasterowaniem dość świeżego jeszcze Assassin's Creed 3, każdy z nas potrafi wyliczyć milion tytułów gier, które dużo bardziej zasługują na odświeżenie. Są też gry, o których może i nie pamiętamy, ale informacja o ich nowej wersji potrafi ucieszyć. S.W.I.N.E. to chyba jeden z tych przypadków. Nie przewija się na listach najlepszych RTS-ów wszech czasów, ale jeżeli wspomni się o nim przy odpowiednio wiekowym człowieku, jakoś tak budzą się wspomnienia.

Niedawno byliśmy świadkami zapowiedzi właśnie odświeżonej wersja klasyka z 2001 roku. Po 18 latach od premiery gra doczeka się podbicia rozdzielczości, liftingu oprawy oraz wsparcia dla nowszych systemów operacyjnych. Skoro poprawi się rozdzielczość, wzrośnie też zasięg zoomu, a system dowodzenia zostanie przebudowany. Zmieni się jednak stosunkowo niewiele, ale może to dobrze, zwłaszcza w obliczu tego, że studio które stało za grą już nie istnieje. Za reedycję wzięli się autorzy Sudden Strike 4, ale z biegiem lat na pokładzie ekipy Kiten Games wylądowało też paru rozbitków, pracujących dawniej nad oryginałem.

Świnie oraz króliki zetrą się ze sobą ponownie już niedługo, bo jeszcze tej wiosny. Twórcy zamierzają ożywić też tryb multiplayer - ten był jak na strategię dość interesujący, bo zawierał też tak mało RTS-owe tryby jak Deathmatch. Kampania ponownie pozwoli na zapoznanie się z oboma stronnictwami i zawierać będzie po 15 misji dla każdego z nich. Podobnie jak oryginał, reedycja ograniczy się do pecetów.

Krzysztof Kempski

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)