S.T.A.L.K.E.R 2 powraca z niebytu! Wyda go Bethesda, a stworzy... Obsidian?

S.T.A.L.K.E.R 2 powraca z niebytu! Wyda go Bethesda, a stworzy... Obsidian?

S.T.A.L.K.E.R 2 powraca z niebytu! Wyda go Bethesda, a stworzy... Obsidian?
marcindmjqtx
31.07.2012 15:10, aktualizacja: 05.01.2016 16:39

Konrad zdążył już pogrzebać S.T.A.L.K.E.R 2, a GSC zmienić nazwę i zacząć prace nad nowym projektem. Plotka o tym, że prawa do stworzenia gry w tym świecie kupiła Bethesda przeszła właściwie bez echa. Teraz mamy kilka konkretów.

Od razu warto zaznaczyć, że Bethesda nie wydała oficjalnego komunikatu, nie zapowiedziała gry ani specjalnie się z nami nie drażni sugerując, że pokaże coś w Kolonii. Źródłem informacji o tym, że Bethesda faktycznie zamierza wydać grę o tytule STALKER 2 jest jednak rosyjski blogger, który kilka miesięcy temu okazał się bardzo wiarygodny jeśli chodzi o to co działo się z GSC i marką STALKER.

Dziś potwierdził on informacje o tym, że Bethesda opublikuje grę o tytule STALKER 2. To, czy będzie ona miała coś wspólnego z "dwójką" tworzoną przez GSC to inna sprawa, ale na odpowiednie wyjaśnienie tej kwestii jest jeszcze za wcześnie. Sergiej pisze, że gra powstanie na technologii Bethesdy i będzie za nią odpowiadać dobrze obeznane z tym silnikiem studio. Pierwsza myśl - Obsidian Entertainment. Pewne jest to, że ten STALKER nie zostanie stworzony na Ukrainie. Co ciekawe, Bethesda kupiła prawa do gry, ale właścicielem marki STALKER pozostaje na razie Siergiej Grigorowicz.

Ostatnią dobrą wiadomością jest fakt, że Bethesda planuje wydanie gry nie tylko na PC, ale i konsolach.

Z pewnością są to ploteczki, za które warto trzymać kciuki.

źródło: Galyokin via RockPaperShotgun

Maciej Kowalik

327135997832292631
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)