Rząd Ontario wspiera Silicon Knights

Strona głównaRząd Ontario wspiera Silicon Knights
15.07.2011 11:24

Studio Denisa Dyacka otrzymało dofinansowanie od rządu prowincji Ontario na kwotę 3 milionów dolarów. Co zamierzają z nimi zrobić autorzy Eternal Darkness, Too Human i X-Men: Destiny?

bDTYTxBx

Plany są bardzo ambitne.

Obecnie w studio pracuje około 97 ludzi, a dzięki dopływowi gotówki zatrudnionych ma zostać aż 80 nowych pracowników. Pieniądze zostaną też spożytkowane na ulepszenie narzędzi do tworzenia gier, wsparcie nowych projektów i rozwój. Bowiem w przyszłości Silicon Knights chciałoby nie tylko tworzyć, ale też wydawać własne gry.

Na razie nic nowego nie zostało zapowiedziane. Dyack i jego ludzie pracują na X-Men: Destiny dla Activision oraz zapewne kilkoma wciąż trzymanymi w tajemnicy projektami.

bDTYTxBz

Too Human zawiodło oczekiwania, X-Men: Destiny póki co również nie prezentuje się rewelacyjnie. Jeśli pieniądze były właśnie tym, czego brakowało Dyackowi do realizowania jego wizji, to może dofinansowanie faktycznie sprawi, że za kilka lat będziemy cieszyć się z pasma sukcesów kanadyjskiej firmy. Naprawdę nie miałbym nic przeciwko.

Maciej Kowalik

bDTYTxCv