Rząd Belgii wytoczył proces Electronic Arts

Rząd Belgii wytoczył proces Electronic Arts
Joanna Pamięta - Borkowska

11.09.2018 12:41, aktual.: 11.09.2018 13:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Cóż, nikt nie może uznać, że nie było ostrzeżenia.

Pod koniec kwietnia pisałam o decyzji belgijskiego rządu odnośnie do loot boxów w grach takich jak FIFA 18, Overwatch czy CS:GO. Jak na owo oświadczenie zareagowały zainteresowane studia? Latem Valve uniemożliwił użytkownikom CS: GO z Belgii i Holandii otwierania skrzynek i handlowania nimi na Steamie. Pod koniec września w jego ślady poszedł Blizzard, który napisał na oficjalnym forum Overwatcha, że usuwa możliwość zakupu skrzynek dla graczy z Belgii. Podobna decyzję podjęło studio 2K Games w grze NBA 2K.

Pozostało jeszcze Electronic Arts z jego tytułami: FIFA 18 oraz w nadchodzącej FIFA 19 (zwłaszcza tryb Ultimate Team). W maju szef EA, Andrew Wilson, uznał, że obecność skrzynek w wyżej wymienionych grach nie prowadzi do uzależnienia od nich i nie noszą one znamion hazardu. Pisał o tym Dominik, powołując się na raport sporządzony dla inwestorów.

A belgijskiemu rządowi skończyła się cierpliwość. Jak donosi belgijski serwis Metro, prokuratura w Brukseli wszczęła postępowanie przeciwko wydawcy. Przedstawiciele EA będą mieli okazję w sądzie dochodzić słuszności postawy studia.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także