Rząd Belgii wytoczył proces Electronic Arts

Cóż, nikt nie może uznać, że nie było ostrzeżenia.

Rząd Belgii wytoczył proces Electronic Arts
Joanna Pamięta - Borkowska

Pod koniec kwietnia pisałam o decyzji belgijskiego rządu odnośnie do loot boxów w grach takich jak FIFA 18, Overwatch czy CS:GO. Jak na owo oświadczenie zareagowały zainteresowane studia? Latem Valve uniemożliwił użytkownikom CS: GO z Belgii i Holandii otwierania skrzynek i handlowania nimi na Steamie. Pod koniec września w jego ślady poszedł Blizzard, który napisał na oficjalnym forum Overwatcha, że usuwa możliwość zakupu skrzynek dla graczy z Belgii. Podobna decyzję podjęło studio 2K Games w grze NBA 2K.

Pozostało jeszcze Electronic Arts z jego tytułami: FIFA 18 oraz w nadchodzącej FIFA 19 (zwłaszcza tryb Ultimate Team). W maju szef EA, Andrew Wilson, uznał, że obecność skrzynek w wyżej wymienionych grach nie prowadzi do uzależnienia od nich i nie noszą one znamion hazardu. Pisał o tym Dominik, powołując się na raport sporządzony dla inwestorów.

A belgijskiemu rządowi skończyła się cierpliwość. Jak donosi belgijski serwis Metro, prokuratura w Brukseli wszczęła postępowanie przeciwko wydawcy. Przedstawiciele EA będą mieli okazję w sądzie dochodzić słuszności postawy studia.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościelectronic artssąd

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (1)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.