Ruszyła platforma Games Republic od 11 Bit Studios - zainteresuje graczy, twórców i blogerów

Ruszyła platforma Games Republic od 11 Bit Studios - zainteresuje graczy, twórców i blogerów

Ruszyła platforma Games Republic od 11 Bit Studios - zainteresuje graczy, twórców i blogerów
marcindmjqtx
25.04.2014 16:50, aktualizacja: 05.01.2016 15:39

Jedni zarobią na swoich grach, inni na ich polecaniu.

O starcie Games Republic pisaliśmy jeszcze w zeszłym roku. To nowa platforma stworzona przez twórców z 11 Bit Studios, które do tej pory znane było głównie z tworzenia gier.

Na pierwszy rzut oka wygląda jak sklep internetowy - na stronie głównej jest sporo ofert gier w obniżonych cenach. Już jest tam całkiem spory wybór, a rozmowy z wydawcami są otwarte - Jakub Kowalski, dyrektor projektu, mówi, że mają kilka propozycji, ale firmy chcą poczekać, aż platforma wystartuje:

Rozmawiamy z szeregiem wydawców indie, podpisujemy umowy, portfolio będzie stale poszerzane. Games Republic liczy głównie na twórców gier, którzy mogą sami założyć swoją sekcję i sprzedawać gry. Dostaną do dyspozycji linki i widgety, które mogą umieścić gdziekolwiek, dając zainteresowanym możliwość szybkiego zakupu. Od każdej sprzedanej gry dostają 85% zysku. Dodatkowym atutem są bardzo dokładne narzędzia statystyczne dla każdego linku i widgetu pozwalające ocenić, skąd przychodzą klienci.

Może to przypominać model znany z Humble Store, ale nie do końca. W Games Republic sprzedawcą może być bowiem każdy, nie tylko twórcy. Bloger, vloger, autor strony fanowskiej czy serwisu informacyjnego albo nawet zwykły gracz. Każdy może stworzyć swoją kolekcję polecanych gier i umieścić link lub widget umożliwiający zakup w dowolnym miejscu: na swojej stronie czy profilu w serwisie społecznościowym. Jeśli ktoś kupi grę z jego sklepu, polecający otrzyma 15% jej ceny, zaś deweloper 70%. Twórcy mogą zobaczyć, kto omawiał ich grę i jak wielu ludzi przyciągnął. Zaś blogerzy sugerować, jakie tytuły mogłyby pojawić się w sklepie.

Interesują nas zwłaszcza gry w early access, bo z naszych rozmów wynika, że to one zdaniem blogerów mają największy potencjał. W planach na najbliższą przyszłość jest m.in. pogłębianie funkcjonalności dostępnych dla blogerów i developerów, choć jak mówi Kowalski, dzień premiery to nieco za wcześnie, by je zdradzać.

Games Republic to na pewno ciekawa opcja dla małych twórców, którzy mają możliwość szybkiego otwarcia sklepiku ze swoimi grami. Ale też platforma współpracy twórców i bardzo rozwiniętej już społeczności YouTuberów, blogerów i małych serwisów. Jestem bardzo ciekaw, jak to się rozwinie.

A póki co za rejestrację można dostać Anomaly: Warzone Earth.

Paweł Kamiński

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)