Rusz się: Tumble

Rusz się: Tumble

marcindmjqtx
22.09.2010 19:20, aktualizacja: 08.01.2016 13:23

Gdy zobaczyłem prezentacje Tumble przy okazji targów E3, pierwszą myślą, która przyszła mi wtedy do głowy było to, że posiadacze PlayStation 3 otrzymają Boom Blox w wysokiej rozdzielczości. Niezainteresowany, porzuciłem śledzenie tego tytułu, aż do czasu, w którym dostałem tę grę do sprawdzenia. Ku mojemu zdziwieniu Tumble, obok Sport Champions to druga gra na PlayStation Move, którą warto mieć, sprawdźcie dlaczego.

Klocki Sony Tumble to gra logiczna polegająca na odpowiednim układaniu klocków przy pomocy kontrolera ruchowego w różnego rodzaju wyzwaniach. Zaczynając od tworzenia jak najwyższych kolumn, przez wysadzanie wież przy pomocy ładunków wybuchowych, a kończąc na przestawianiu luster w taki sposób, by skierować wiązkę lasera do odpowiedniego punktu. Co więcej, kostki zrobione są z kilku rodzajów materiałów, są to m.in. guma, kamień, drewno, lód. Każdy z nich cechuje się charakterystyczną przyczepnością czy określonym ciężarem, które znacząco wpływają na proces układania.

Tumble - PS3 Move Gameplay Trailer

Gdy odpaliłem Tumble po raz pierwszy, poczułem się lekko zawiedziony. Przez początkowe poziomy było bardzo mało wymagające i nie zabierały więcej niż dwie minuty, więc zacząłem czuć się lekko znużony. Jednak potem poziom trudności zaczął wzrastać, przez co gra nabrała kolorytu i dokładność z jaką musiałem układać kostki oraz ilość cierpliwości jaką musiałem na to poświęcić potrafiła zmęczyć. Oczywiście było to przyjemne zmęczenie, bo połączone ze satysfakcją rozwiązania łamigłówki.

Długość gry także nie pozostawia wiele do życzenia, gdyż do przejścia mamy 69 poziomów podzielonych na trzynaście sekcji. Do tego, aby wymaksować większość etapów należy zdobyć złoty medal oraz dwa dodatkowe wyróżnienia za wykonanie specjalnych czynności. Tak więc bez sztucznego wydłużania rozgrywki przy Tumble możemy spokojnie spędzić nieco ponad 5 godzin.

Nie wszystko złoto co się świeci Tryb wieloosobowy to zdecydowanie nie to czego oczekiwałem po tak pozytywnym trybie dla pojedynczego gracza. Problemem nie są jedynie dwa rodzaje zabawy - Turniej i Rywalizacja - ale jakość ich wykonania. To co trapi mnie najbardziej to to, że gdy pierwszy z graczy ułoży już wszystkie swoje klocki (do dyspozycji ma trzy) to automatycznie zaczyna się tura drugiego gracza bez sprawdzania czy wieża się przewróci. Przez to czasami zdarza się taka sytuacja, że ten drugi niesłusznie przegrywa przez źle ułożone klocki pierwszego zawodnika.

Werdykt Tumble nie jest idealne - ma swoje gorsze i lepsze strony, lecz daje dużo zabawy i satysfakcji z niej płynącej. Przy relatywnie długim czasie rozgrywki i niskiej cenie  (36zł) naprawdę gorąco polecam. Szczególnie biorąc pod uwagę ilość i jakość wydanych dotąd gier na kontroler ruchu Sony. Jest to jak na razie najlepsza gra zrobiona na PlayStation Move i wydana na PlayStation Store.

Wojciech Żankowski

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)