Rust: gracze utracili postępy. To skutek pożaru serwerów OVH

Deweloper popularnej gry sieciowej "Rust" potwierdził utratę znacznej ilości danych w wyniku pożaru centrum danych OVH w Europie. To fatalne wieści dla graczy, którzy mogą utracić swoje postępy.

Zwiastun gry "Rust" w edycji na konsole
Zwiastun gry "Rust" w edycji na konsole
Źródło zdjęć: © Facepunch, YouTube

10 marca 2021 r. potwierdzono pożar serwerowni OVH w Strasburgu, która zapewnia infrastrukturę sieciową wielu firmom i jest największym dostawcą hostingu w Europie.

Z jej usług korzysta także firma Facepunch, twórcy popularnego "Rusta". Po zaistniałej sytuacji aż 25 europejskich serwerów gry całkowicie utraciło dane gry, w tym postępy graczy. Serwery zostały po wielu godzinach przywrócone, ale deweloperzy nie mogą pomóc graczom. Osoby używające tychże serwerów będą musiały zacząć przygodę de facto od nowa.

Jest to bardzo niefortunna sytuacja dla gry "Rust", która cieszyła się ostatnio ogromną popularnością po tym, jak wypromowało ją wielu znanych streamerów. Jest to sukces o tyle nietypowy, gdy weźmie się pod uwagę fakt wydania gry w Early Access jeszcze w grudniu 2013 r. Na horyzoncie, na wiosnę była także wersja konsolowa - na PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series X|S.

Listę dotkniętych incydentem serwerów "Rusta" można podejrzeć na oficjalnym profilu na Twitterze.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.