Rust: gracze utracili postępy. To skutek pożaru serwerów OVH

Strona głównaRust: gracze utracili postępy. To skutek pożaru serwerów OVH
11.03.2021 07:00
Zwiastun gry "Rust" w edycji na konsole
Zwiastun gry "Rust" w edycji na konsole
Źródło zdjęć: © Facepunch, YouTube
bDZiDhkm

Deweloper popularnej gry sieciowej "Rust" potwierdził utratę znacznej ilości danych w wyniku pożaru centrum danych OVH w Europie. To fatalne wieści dla graczy, którzy mogą utracić swoje postępy.

bDZiDhjF

10 marca 2021 r. potwierdzono pożar serwerowni OVH w Strasburgu, która zapewnia infrastrukturę sieciową wielu firmom i jest największym dostawcą hostingu w Europie.

Z jej usług korzysta także firma Facepunch, twórcy popularnego "Rusta". Po zaistniałej sytuacji aż 25 europejskich serwerów gry całkowicie utraciło dane gry, w tym postępy graczy. Serwery zostały po wielu godzinach przywrócone, ale deweloperzy nie mogą pomóc graczom. Osoby używające tychże serwerów będą musiały zacząć przygodę de facto od nowa.

Jest to bardzo niefortunna sytuacja dla gry "Rust", która cieszyła się ostatnio ogromną popularnością po tym, jak wypromowało ją wielu znanych streamerów. Jest to sukces o tyle nietypowy, gdy weźmie się pod uwagę fakt wydania gry w Early Access jeszcze w grudniu 2013 r. Na horyzoncie, na wiosnę była także wersja konsolowa - na PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series X|S.

bDZiDhjH

Listę dotkniętych incydentem serwerów "Rusta" można podejrzeć na oficjalnym profilu na Twitterze.

bDZiDhkD