Russia 2055 - ruszają zapisy do bety!

Russia 2055 - ruszają zapisy do bety!
08.01.2019 15:50
Russia 2055 - ruszają zapisy do bety!
Joanna Pamięta - Borkowska
Joanna Pamięta - Borkowska

Chociaż o samej grze nadal niewiele wiadomo.

Pierwsza wzmianka o grze pojawiła się w październiku - wtedy to w Rozchodniaczku wspomniałam o projekcie studia Invictus Volition. Poza krótkim wideo prawie nic nie było na temat produkcji wiadomo, zaś samo studio istnieje tylko w dwóch miejscach w sieci - na Twitterze oraz Youtube, na których zresztą niewiele się dzieje.

Nie dalej jak wczoraj coś się w sprawie Russia 2055 ruszyło. Oto na Twitterze pojawiła się informacja o becie, do której zapraszane będą osoby, które śledzą profil. Wskoczył też nowy film:

RUSSIA 2055 Announcement Trailer

Przy okazji dowiedzieliśmy się, że pod Invictus Volition ukrywa się... jedna osoba. Gra powstaje na silniku Unreal Engine 4 i oparta będzie o historię najazdu obcych z kosmosu. Miejscem akcji, jak wskazuje tytuł, będzie Rosja. Gatunkowo Russia 2055 określona została jako pierwszoosobowa strzelanka z trybem dla wielu graczy, którzy mogą walczyć w grupie liczącej do 64 osób. Na razie wiadomo, że potyczki będą możliwe w trzech konfiguracjach: mechy kontra mechy, Rosjanie kontra Amerykanie oraz Obcy kontra Rosjanie/Amerykanie.

Beta wystartuje w pierwszej połowie 2019 roku.

Osobom obserwującym profil Invictusa nie umknęło, że grą zainteresował się Hideo Kojima. Otóż, umieścił on informację o Russia 2055 na swoim koncie na Twitterze.

Po tym wydarzeniu pojawiły się teorie, jakoby był to ukryty projekt Kojimy - w ramach jakiegoś oddziału jego firmy wspierającego twórców niezależnych - albo że sam Kojima podszywa się pod Invictusa. Wielu zwróciło też uwagę na pewne podobieństwa w zakresie estetyki między serią Metal Gear a Russia 2055. Prawdą jest, że w niepokojąco ludzki sposób poruszające się dwunogie mechy bardzo przypominają mi metal geary.

Albo po prostu Kojimie spodobała się praca Invictusa.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)