Rune Ragnarok zmienia tytuł na Rune II i... znika ze Steama

Rune Ragnarok zmienia tytuł na Rune II i... znika ze Steama

Rune Ragnarok zmienia tytuł na Rune II i... znika ze Steama
Krzysztof Kempski
23.05.2019 11:33

Jeszcze nie wiemy czy definitywnie...

Na kontynuację wydanego w 2000 roku Rune fani czekają już naprawdę długo. Po drodze odpowiadające za niego studio Human Head miało jeszcze problem spowodowany tym, że Bethesda nie podzielała ich wizji odnośnie do kształtu tworzonego przez ekipę Preya 2. Po skasowaniu gry firma wzięła się jednak za Rune Ragnarok, oficjalną kontynuację klasyka. Teraz dowiedzieliśmy się o tym, że tytuł został przechrzczony na Rune II i będzie sprzedawany tylko za pośrednictwem Epic Games Store.

RUNE II Trailer: Ages of Darkness

To zatem kolejna gra, która ucieka ze Steama. Co jest o tyle zaskakujące, że jeszcze jako Rune Ragnarok gra była obecna w serwisie, a jej twórcy organizowali cykliczne testy dla fanów.Niby wciąż nie był to klasyczny wczesny dostęp, a raczej pojedyncze, kilkugodzinne testy, ale i tak część fanów zdążyła już zamówić grę na Steamie. Na razie Rune II na Steamie w ogóle nie ma i studio nie potwierdziło jeszcze, że będzie to wyłączność jedynie tymczasowa. Więcej być może dowiemy się jutro 0 22, kiedy ekipa planuje sesję Q&A na Twitchu.

To zaskakująca decyzja, ale wygląda na to, że pozwoli twórcom na szybsze skończenie produkcji. Wiadomo bowiem, że dzięki dodatkowym środkom, firma nie będzie musiała już liczyć na wpływy z wczesnego dostępu. Pełna wersja tego nordyckiego survivalu w otwartym świecie zadebiutuje już latem na pecetach. Na razie nie wiadomo niczego na temat wersji konsolowych.

Krzysztof Kempski

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)