Rozwiązanie halloweenowego konkursu. Zobacz, czego naprawdę boją się czytelnicy Polygamii

Strona głównaRozwiązanie halloweenowego konkursu. Zobacz, czego naprawdę boją się czytelnicy Polygamii
31.10.2016 17:11
Rozwiązanie halloweenowego konkursu. Zobacz, czego naprawdę boją się czytelnicy Polygamii
Paweł Olszewski
Paweł Olszewski

Nocne koszmary, stany przedzawałowe, traumy na długie lata. Oto najciekawsze i nastraszniejsze historie naszych czytelników.

Konkursowym zadaniem było opisanie najstraszniejszej gry/sceny/postaci z dowolnego tytułu na PC lub konsole. Czegoś, co naprawdę wami wstrząsnęło i utkwiło w pamięci na lata.

Mateusz napisał więc pięciostronicową opowieść o swoim przeżywaniu Silent Hilla i choć moja redaktorska dusza poprawiłaby tam kilka szczegółów, to zdecydowałem się opublikować całość w formie odrębnego artykułu na Polygamii. Tekst jest zbyt obszerny, żeby go tutaj cytować, a także zbyt ciekawy, żeby... wyrwane z kontekstu fragmenty tutaj cytować. Zainteresowanych zapraszam więc tutaj po całość, Mateuszowi gratuluję wygrania filmu "Obecność 2" na Blu-rayu, a was zapraszam do zapoznania się z kolejnymi pracami. Tym razem już tak jak pierwotnie planowałem, w postaci kilku cytatów w jednym dłuuugim halloweenowym wpisie.

Wspólnym mianownikiem większości prac jest Silent Hill. Zarówno pierwsza jak i druga cześć gry przewijała się w waszych zgłoszeniach. Mroczna i brutalna seria Japończyków odcisnęła piętno na pokoleniu ówczesnych nastolatków z Polski. Co jednak ciekawe, wielu z was jeszcze "za dzieciaka" zabierało się za gry PEGI 18. Oczywiście nie pochwalamy takich zachowań, ale z drugiej strony, sami robiliśmy podobnie, stąd też spodobały nam się niektóre historie. Na przykład ta o BioShocku od Michała.

Trzeci film Blu-ray przypadł natomiast Lukasowi. Z jednej strony ciekawa historia, z drugiej serio nieciekawe skutki pokazujące, że nie wszystkie gry są dla każdego w każdym wieku. Warto o tym pamiętać. Polygamia bawi, daje nagrody i uczy :)

Liczymy, że żona Lukasa go nie zawiedzie i obejrzy z nim film "Obecność 2" na Blu-rayu. Czwarty egzemplarz idzie natomiast do Łukasza za wrażenia z Alien versus Predator. Jak nam napisał, myślał, że "Marines to takie zwyczajne mięso armatnie, najsłabsza postać, zbędny zapychacz, przecież nie ma go nawet w tytule gry":

Piąty film na Blu-ray przypadł natomiast Jakubowi, który wskazał Silenta. I przyznał się do faktu, że przeszedł go 21 (sic!) razy na wszystkie możliwe sposoby. Syndrom sztokholmski?

Film "Obecność 2" na DVD dostaje natomiast Sebastian Kowalski, Grzegorz Szrednicki, Łukasz Mielech, Rafał Podbrożny, Kamil Kamiński, Jacek Polański, Dawid Kurleto, Paweł Poślad, Krzysztof Szewczyk, Marcin Michałowski, mika19, Patryk Wolny, Damian Wołoszka, Michalina Winiecka i Mariola Cudak. Z wygranymi na dniach skontaktujemy się drogą mailową. Dziękujemy za udział w konkursie i wspólną zabawę!

Paweł Olszewski

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)