Rozszerzenia i porty są złe

Tak przynajmniej sugeruje Dave Matthews (ze studia Monolith, nie ten z Dave Matthews Band...), w rozmowie z CVG. Oczywiście nie chodzi o to, że dodatki negatywnie wpływają na sprzedaż gry, ale Dave żali się na sytuację, która przytrafiła się F.E.A.R. Zarówno dwa dodatki, stworzone przez TimeGate, jak i konsolowe porty gry obniżyły loty w stosunku do pecetowego oryginału. Matthews twierdzi, że przez to gra straciła kilku potencjalnych fanów. Dodatkom Perseus Mandate i Extraction Point dostało się naprawdę mocno:

Rozszerzenia i porty są złe
marcindmjqtx

28.12.2008 | aktual.: 12.01.2016 16:42

Patrzymy na nie, jak na alternatywne światy, pokazujące co mogłoby się stać. Dlatego niekoniecznie muszą one osłabiać historię, którą chcemy opowiedzieć. W F.E.A.R najważniejsza była Alma i tak samo jest w F.E.A.R 2 - chcieliśmy kontynuować historię tak, jak sobie oryginalnie założyliśmy.Podobno również wersje konsolowe również będą bardzo bliskie wersji pecetowej. Trudno bowiem mówić tu o oryginale, skoro Monolith nie ma wiodącej platformy i wszystkie wersje są tworzone równocześnie.

Nie chciałbym być w skórze pracowników TimeGate, gdy będą czytali wypowiedzi Matthewsa, ale chyba coś w tym jest. Przysłowie mówi, że jeśli chcemy mieć coś zrobione dobrze, to warto zrobić to samemu - najwyraźniej Monolith przekonał się o jego prawdziwości na własnej skórze.

Maciej Kowalik

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomości360ps3
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.