Rozgrywki w ramach PUBG Global Series będą zastąpione mniejszymi wydarzeniami online

Rozgrywki w ramach PUBG Global Series będą zastąpione mniejszymi wydarzeniami online

Rozgrywki w ramach PUBG Global Series będą zastąpione mniejszymi wydarzeniami online
Bartosz Witoszka
20.04.2020 12:00

Powód jest chyba wszystkim doskonale znany.

Z cyklu “coś zostało przełożone/odwołane ze względu na koronawirusa”. Jeśli mam być szczery, to byłem całkowicie pewny, że wszystko, co miało odbyć się w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy doczekało się już nowej daty lub przynajmniej zapowiedzi wydarzenia cyfrowego. Ostatnim “mleczykiem” (osoby pamiętające pierwszą Epokę Lodowcową zrozumieją) w tym temacie miał pozostać Gamescom, ale ze względu na decyzje niemieckich władz, zakaz organizacji wydarzeń masowych został przedłużony do końca sierpnia.

Z tego też powodu kwietniowe rozgrywki w ramach PUBG Global Series: Berlin nie odbędą się dlatego wszystkie 21 drużyn, które miały wziąć udział w wydarzeniu, otrzymają rekompensatę od PUBG Corp. w wysokości po 20 tysięcy dolarów. To jednak nie wszystko, co zaplanowała firma, bo na czas trwania epidemii postanowiono przemodelować formułę samych zawodów, co poskutkowało stworzeniem PUBG Continental Series rozgrywanych w czterech rejonach świata.

Oprócz standardowych meczy dla zawodników z Ameryki Północnej, Europy i Azji (państwa z regionu Azja-Pacyfik doczekały się oddzielnej kategorii) przewidziano również turnieje charytatywne, które mają odbyć się w maju. Dla każdego regionu pula nagród wynosi 100 tysięcy dolarów, a oprócz tego zwycięzcy będą mogli wybrać dowolny cel czy organizację, na rzecz której zostanie przekazane kolejne 100 tysięcy zielonych. Łącznie mówimy zatem o 800 tysiącach dolarów, które w ten lub inny sposób zostaną przekazane na cele dobroczynne.

325318045013062258

Standardowe rozgrywki mają odbywać się od czerwca do sierpnia, jednak tylko jako wydarzenia online. Organizatorzy nie podali jeszcze szczegółów, jak dokładnie zostanie to rozwiązane, ale już teraz wiemy, że każdy region doczeka się puli nagród w wysokości 200 tysięcy dolarów. PUBG Corp. przewiduje, że łączna suma, która zostanie przeznaczona na wszelkiego rodzaju nagrody związane z PUBG Continental Series to około 2,4 miliona dolarów.

Firma przewidziała również różnego rodzaju bonusy dla społeczności gry zainteresowanej profesjonalnymi meczami w Playerunknown's Battlegrounds. Więcej szczegółów, jak zdobyć dodatkowe skórki czy inne kosmetyczne przedmioty znajdziecie w tym miejscu.

Bartek Witoszka

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)