Rozgrywka: Wiedźmin 2 - wyciekło wewnętrzne wideo

Rozgrywka: Wiedźmin 2 - wyciekło wewnętrzne wideo
marcindmjqtx

18.09.2009 02:33, aktual.: 15.01.2016 15:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czy to Wiedźmin 2? Czujny polygamista colison wytropił w sieci pierwszy materiał filmowy z gry ... The Witcher 2: Assassins of Kings! Wygląda na to, że w jakiś sposób wyciekło wideo stworzone do użytku wewnętrznego CD Projektu. Na początku pomyślałem, że to jakaś fałszywka, ale raczej nikt nie zadawał sobie tyle trudu, żeby szukać sobowtóra Marcina Iwińskiego?

Podejrzewam, że filmik powstał na potrzeby szukania dla gry wydawcy na którychś z ostatnich targów gier. Jak widzicie, można zobaczyć w nim fragmenty rozgrywki z nowej odsłony przygód Geralta. Sądzę, że źródłem wycieku może być któryś z ostatnio zwolnionych pracowników. A może to wyciek kontrolowany?

Wiedźmin 2 zapowiada się smakowicie i już nie mogę się jej doczekać  - szczególnie, że, mimo problemów z portem pierwszej części, druga ma ponoć ukazać się również w wersjach na konsole.

Tymczasem na Gamecornerze ukazała się analiza filmiku z Wiedźmina 2. Oto fragment:

Czujny Radek po obejrzeniu filmiku stwierdził jedno - coś tu śmierdzi. Czyżbyśmy więc mieli do czynienia z kontrolowanym wyciekiem? Jest parę rzeczy, które na to wskazują: nazwanie Quicktime kodekiem, a przecież jest to kontenerem - dev-team nie zrobiłby takiego błędu; użytkownik, na którego koncie pojawił się filmik, już wcześniej wrzucał materiały promocyjne z Wiedźmina 1 (testował konto?); ostrzeżenia (czerwonym kolorem!), że wszystko jest tajne i nie do publikacji - pachnie to "szpiegowsko-konspiracyjną" tandetą. Jeśli filmik rzeczywiście byłby "tajny", to te ostrzeżenia nie miałyby racji bytu, bo każdy zainteresowany doskonale by wiedział, że nie może pisnąć o nim słowa.

Ja od siebie dodam jeszcze jedno spostrzeżenie:

Czy jeśli rzeczywiście materiał miał być wykorzystywany tylko i wyłącznie do prezentacji gry zachodnim wydawcom, to czy by wycinano przekleństwa? Wydaje mi się to dość wątpliwe. Raczej wygląda mi to na zagrywkę, która ma umożliwić filmikowi podróżowanie w sieci bez obostrzeń spowodowanych wulgarnym językiem.

Paweł Dembowski

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)