Rozdano BAFTA Games Awards. Wśród wielkich wygranych Her Story, Fallout 4 i Rocket League

Zabrakło wam jakiejś pozycji w tytule tej notki? Słusznie, bo Wiedźmin 3 nie dostał żadnej statuetki, podobnie jak The Phantom Pain. Tylko czy to naprawdę aż taka tragedia?

Rozdano BAFTA Games Awards. Wśród wielkich wygranych Her Story, Fallout 4 i Rocket League
Bartosz Stodolny

Wczoraj odbyła się gala BAFTA Games Awards, podczas której Brytyjska Akademia Sztuk Filmowych i Telewizyjnych przyznaje nagrody dla gier wideo w takich kategoriach jak najlepsza muzyka, innowacja, debiut, czy gra roku. Tym razem, ku zaskoczeniu niektórych, Wiedźmin 3 nie tylko nie został ogłoszony najlepszym tytułem 2015 roku, ale w ogóle nie otrzymał żadnej nagrody. Zanim jednak rozwiniemy ten temat, zapoznajmy się z listą zwycięzców.

  • Najlepsza Gra - Fallout 4
  • Osiągnięcie Artystyczne – Ori and the Blind Forest
  • Osiągnięcie Audio – Everybody’s Gone to the Rapture
  • Najlepsza Gra Brytyjska – Batman: Arkham Knight
  • Najlepszy Debiut – Her Story
  • Najlepsza Gra Rodzinna – Rocket League
  • Najlepszy Projekt – Bloodborne
  • Największa Innowacja – Her Story
  • Najlepsza Gra Mobilna – Her Story
  • Najlepsza Gra Sieciowa – Rocket League
  • Najlepsza Muzyka – Everybody’s Gone to the Rapture
  • Najlepsza Nowa Marka – Until Dawn
  • Najlepsza Rola – Merle Dandridge jako Kate Collins w Everybody’s Gone to the Rapture
  • Gra wymagająca najwięcej czasu – Prison Architect
  • Najlepsza Gra Sportowa – Rocket League
  • Najlepsza Historia – Life is Strange
  • Nagroda Publiczności w kategorii eSport – SMITE

Wiedźmin nominowany był w 7 kategoriach i jak widać w powyższym zestawieniu – w każdej przegrał. Można oczywiście zastanowić się, czy Fallout 4 faktycznie zasługuje na miano najlepszej gry ubiegłego roku, bo choć na pewno jest to fajny tytuł, to niewiele ponad tę „fajność” się wybija. Jeśli już koniecznie chciano iść pod prąd i wybrać coś innego, niż produkcję CD Projekt RED, zdecydowanie bardziej pasowałby tu The Phantom Pain, ale to tylko moje zdanie. Podobnie jak swoje miała komisja i niespecjalnie jest o czym dyskutować.

Obraz

Również nie ma co robić zagadnienia z faktu, że trzecia część przygód Geralta nie otrzymała w plebiscycie żadnej statuetki. Produkcja RED-ów zgarnęła łącznie 170 tytułów gry roku 2015, zostawiając konkurencję daleko w tyle (Fallout 4 dostał na przykład 39 wyróżnień). A to tylko jedna kategoria. Do tego dochodzą jeszcze liczne nagrody za najlepszy scenariusz, muzykę, projekt świata. Redzi też byli wyróżniani jako najlepsze studio. To świadczy o sukcesie "naszej" gry.

Nie tylko BAFTA postanowiła się wyłamać. Fallout 4 został też grą roku na DICE Awards 2016, a Amerykańska Gildia Pisarzy, przyznająca co roku nagrodę za najlepszy scenariusz w grach wideo, stwierdziła z kolei, że tytuł należy się Rise of the Tomb Rider.

Epic Year for The Witcher

Powyższe z pewnością są prestiżowe, ale z mojego punktu widzenia dużo ważniejsze są Złote Dżojstiki, gdzie o zwycięzcach decydują nie komisje, dziennikarze czy sami deweloperzy, a osoby w tym wszystkim najważniejsze – gracze. Podczas ubiegłorocznej gali Wiedźmin został nie tylko grą roku, ale w ogóle zebrał najwięcej statuetek, a głosujący uznali, że CD Projekt RED jest najlepszym studiem w branży.

[Źródło: BAFTA]

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.