Rozchodniaczek: Wiedźmin i Żółwie Ninja na Odległych Rubieżach

Rozchodniaczek: Wiedźmin i Żółwie Ninja na Odległych Rubieżach

Rozchodniaczek: Wiedźmin i Żółwie Ninja na Odległych Rubieżach
Bartosz Stodolny
14.03.2016 21:30

Co łączy Wiedźmina i marchewkę? Dowiecie się czytając dzisiejszego Rozchodniaczka.

Zanim jednak przejdziemy do zakupów growo - spożywczych, warto przeczytać o...

Super Shredderze w Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutants in Manhattan

Im więcej materiałów z TMNT: Mutants in Manhattan oglądam, tym bardziej czekam na tę grę. Zresztą zobaczcie sami:

Ninja Turtles: Mutants in Manhattan - Super Shredder & Bosses Official Gameplay Trailer

Tytuł ukaże się 24 maja tego roku i, podobnie jak Maciek Kowalik, z chęcią go wypróbuję. Mam tylko nadzieję, że taka a nie inna data premiery nie spowoduje, że gra Platinum Games zostanie w cieniu takich produkcji jak nowy Doom, Uncharted 4 czy Homefront: The Revolution, o ile w tym ostatnim przypadku twórcy wezmą sobie do serca słowa krytyki po beta testach.

Dacie premiery pecetowej wersji Dragonronpa 2

Która będzie miała miejsce 18 kwietnia na Steamie. Tyle dobroci w zaledwie dwa miesiące, bo przypominam, że pierwsza część ukazała się na platformie Valve 18 lutego. Tymczasem łapcie zwiastun:

Danganronpa 2: Goodbye Despair - Announcement Trailer

Pierwszym dużym dodatku do Star Wars: Battlefront

Tym razem przyjdzie nam udać się na Odległe Rubieże, gdzie poza możliwością wcielenia się w Greedo (który jak wiemy wcale nie strzelił pierwszy) i Sullustanina Niena Nunba będziemy mogli zwiedzić Pałac Jabby i wsiąść na jego barkę znaną z Powrotu Jedi. Do tego dostaniemy nowy tryb rozgrywki - Ekstrakcję - w którym Rebelianci próbują przenieść ładunek na swój statek, a Imperiale starają się im w tym przeszkodzić. Poza tym doczekamy się też trochę darmowej dla wszystkich zawartości:

Star Wars Battlefront – Free Game Updates

Na Odległe Rubieże wybierzemy się 4 maja, a bilet będzie kosztował 15 dolarów, przynajmniej jeśli wierzyć sieci Gamestop.

Nieoficjalnych wynikach sprzedaży Xboksa One...

Bo Microsoft postanowił oficjalnymi się nie chwalić. Na szczęście są serwisy typu VGChartz, według których na całym świecie konsola sprzedała się w liczbie przekraczającej 20 milionów sztuk. Wynik niezły, ale do PlayStation 4 jeszcze sporo brakuje. Pierwsze miejsce ciągle zajmuje PS2, której od startu sprzedało się niemal 160 milionów egzemplarzy.

Obraz

Przy okazji dowiedzieliśmy się też, że najlepiej sprzedającą się grą na current-gena Microsoftu jest Call of Duty: Black Ops 3, którą nabyło 6,61 miliona użytkowników.

Zwiastunie pierwszego DLC do Fallouta 4

Dodatek nosi tytuł Automatron i zmierzymy się w nim z hordą robotów wypuszczonych we Wspólnocie przez kogoś posługującego się ksywką "Mechanik". Przerobionych na złom przeciwników będzie można potem poskładać do kupy tworząc własne, unikalne kreacje. Według zapewnień Bethesdy będziemy mogli wybierać "spośród setek modyfikacji, mieszając kończyny, pancerze, umiejętności oraz broń, łącznie z całkiem nowym miotaczem błyskawic".

Fallout 4 – Oficjalny zwiastun Automatrona

Poza Automatronem gra doczeka się w tym roku jeszcze przynajmniej dwóch płatnych DLC, w tym jednego dziejącego się na zupełnie nowym obszarze, oraz darmowej zawartości, między innymi całkiem fajnie zapowiadającego się trybu survival.

Anulowaniu Everquest Next

Według informacji przekazanej przez studio Daybreak gra "nie spełniała wysokich standardów stawianych przed tą serią".

Cóż, na pocieszenie zostaje EverQuest Next Landmark, czyli voxelowe MMO umożliwiające samodzielne tworzenie świata gry, które nadal będzie rozwijane.

Łatce do Gears of War: Ultimate Edition

Bo pamiętacie, że wersji pecetowej daleko było nie tyle od ideału, co w ogóle działającej gry? Odpowiedzialne za port studio The Coalition ciężko pracuje nad poprawkami i w przyszłym tygodniu udostępni patch poprawiający między innymi wydajność, wykorzystanie pamięci oraz problemy z Ambient Occlusion i nieładowaniem się wszystkich tekstur. Poza tym gra dostanie też obsługę rozdzielczości "ultra-wide". A czekając na łatkę sprawdźcie, jak tytuł "radzi" sobie teraz:

AMD Radeon Nano running Gears of War: Ultimate Edition PC benchmark

Sztucznej Inteligencji w Minecrafcie

Ale nie takiej prostej, odpowiedzialnej za zarządzanie prosiakami i Creeperami, tylko prawdziwej, potrafiącej dostosować się do zachowań gracza i na przykład samodzielnie pomagać mu w stawianiu kolejnych konstrukcji.

Obraz

Plan jest ambitny, bo Minecraft ma tak naprawdę posłużyć za poligon do testowania możliwości Sztucznej Inteligencji. Dzięki w miarę prostemu interfejsowi o nazwie AIX każdy zainteresowany już w lipcu będzie mógł spróbować swoich sił w programowaniu zachowań wirtualnych kompanów. Wystarczy posiadać kopię gry.

To w końcu dlaczego w zajawce Wiedźmin znalazł się obok marchewki?

Bo oba produkty kupicie w Lidlu. Sieć wystartowała dziś z promocją na gry wideo. Trzecią część przygód Geralta kupicie za 99 zł w wersji PC i 179 zł na PS4. Do tego w sprzedaży jest też dodatek Serca z Kamienia w cenie 69 zł niezależnie od platformy, a jeśli jakimś cudem nie graliście jeszcze w poprzednie części, teraz jest okazja, bo zostały one wycenione na 22,99 zł za pierwszego Wiedźmina i 26,99 zł w przypadku Zabójców Królów. Oczywiście obie w edycjach rozszerzonych. Poza tym buszując między pietruszką a serkiem wiejskim możemy też znaleźć gry z serii Lego w cenach od 29,99 zł.

Obraz

Poniedziałkowego Rozchodniaczka wyjął z foliowych opakowań, podgrzał i podał wam Bartek Stodolny.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)